Zapisz się do Newslettera:

10 SKUTECZNYCH SPOSOBÓW NA WALKĘ Z OPORNYM BRZUCHEM

Odkładanie się tłuszczu na brzuchu i boczkach (tzw. oponka) najczęściej jest spowodowane nieodpowiednią dietą, brakiem ruchu, zaburzeniami hormonalnymi. Nawet niewielka zmiana codziennych nawyków oraz odpowiednia pielęgnacja mogą sprawić, że z tygodnia na tydzień oponka będzie znikać odsłaniając piękny brzuch i talię.

  1. Posiłki podziel na 5 mniejszych porcji i zjadane w regularnych odstępach czasowych. To spowoduje przyspieszenie metabolizmu i wykorzystywanie dostarczonej energii na bieżąco, bez możliwości odkładania w postaci tkanki tłuszczowej
  2. Wybieraj produkty o niskim indeksie glikemicznym, jak najmniej przetworzone.
  3. Pij wodę – minimum 2 l / dziennie.
  4. Ogranicz węglowodany lecz nie rezygnuj z nich. Potrzebne są do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jednak jedzone w nadmiarze zamieniają się w tłuszcz. Należy wybierać produkty pełnoziarniste, kasze, brązowy ryż, rośliny strączkowe, gdzie porcja odpowiada mniej więcej wielkości Twojej pięści.
  5. Słodkie napoje, alkohol, napoje gazowane ogranicz do minimum. Wpływają na organizm negatywnie ponieważ utrudniają spalanie kwasów tłuszczowych. Alkohol hamuje wytwarzanie w organizmie hormonów odpowiedzialnych za spalanie tłuszczu, natomiast napoje gazowane przyczyniają się do nagromadzenia większej ilości gazów w przewodzie pokarmowym co prowadzi do wzdęć.
  6. Sen jest bardzo ważny dla naszego wyglądu, samopoczucia, ale również dla płaskiego brzucha. Gdy organizm nie otrzyma wystarczającej dawki snu, wtedy w dużej ilości produkowany jest kortyzol – hormon stresu, który jest odpowiedzialny za odkładanie tłuszczu w dolnej części brzucha.
  7. Ćwiczenia na mięśnie brzucha. Aby trening był skuteczny, powinno się ćwiczyć co 2-3 dni przynajmniej przez około godzinę. Po wysiłku mięśnie muszą mieć czas na regenerację, gdyż wtedy najlepiej się regenerują.
  8. Pielęgnuj skórę brzucha kosmetykami ujędrniającymi / wyszczuplającymi – pamiętaj, że trzeba być w tym systematycznym. Dobry krem powinien zawierać składniki, które nie tylko ujędrnią skórę, ale także przyspieszą spalanie tłuszczu. Mogą to być algi, kofeina, zielona herbata.
  9. Masuj skórę brzucha, talii. Do tego celu potrzebujesz szorstkich gąbek, szczotek, rękawic oraz masażerów. Co najmniej trzy razy w tygodniu podczas kąpieli pocieraj skórę brzucha czymś szorstkim. Należy robić  to delikatnie, ale przez długi czas, np. 5 minut. Takie masaże pobudzają ukrwienie oraz odżywienie skóry. Dzięki temu Twój organizm chętniej sięgnie po zapasy tłuszczu właśnie z tego rejonu ciała.
  10. Korzystaj z zabiegów hi-tech. Zabiegi, które proponujemy w Dotyk Natury Day Spa dodatkowo wspomogą walkę z oponką, są nastawione na usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej, modelowanie i wysmuklenie miejsc podanych zabiegowi. Pozwalają osiągnąć dobre efekty nawet kiedy nie masz czasu na siłownię czy codzienne wmasowywanie kremów. Oczywiście połączone siły zabiegów profesjonalnych i Twojej odpowiedniej pielęgnacji dają szybsze i bardziej długotrwałe efekty.

Wieloletnie doświadczenie, wiedza z zakresu fizjologii organizmu, znajomość i możliwość wykorzystania najlepszych rozwiązań technologicznych na rynku kosmetologicznym pozwalają nam dobrać najlepsze dla Twojego brzucha zabiegi – bez konieczności interwencji chirurga. Przez cały czas trwania kuracji możesz liczyć na wsparcie naszego dietetyka oraz terapeutów. Każdy zabieg jest wykonywany w atmosferze intymności, zrozumienia oraz w miarę możliwości relaksu. 

PAKIETY NA OPORNY BRZUCH

Stworzyliśmy nie jeden a dwa bardzo skuteczne pakiety modelujące oporny brzuch: UJĘDRNIAJĄCY I WYSZCZUPLAJĄCY.

W każdym z tych pakietów wykorzystujemy nasze najskuteczniejsze zabiegi. 

Pakiet wyszczuplający na oporny brzuch: to 16 zabiegów ( 8x TR Beauty EliteTM + 4x zimny laser wraz z presoterapią nóg + 4x liposukcja ultradźwiękowa) wykonywanych przez około 8 tygodni.

Pakiet ujędrniający na oporny brzuch: to 16 zabiegów (4x X – WaveTM + 4x OXYPINTM  z mezokompleksem Essentia Skin + 8x masaż bańką chińską z terapią szokową lodem) wykonywanych przez około 8 tygodni Konsultacja z terapeutą to początek kuracji.

Zostają wykonane pomiary, analiza składu ciała, wywiad, wykluczenie przeciwwskazań oraz dobór odpowiednich dla Ciebie zabiegów.  Zapraszam na konsultację :) Joanna Piotrowska / kosmetyczka / terapeuta SPA w Dotyk Natury Day Spa

 

 dyplomowana kosmetyczka, terapeuta SPA w Dotyk Natury Day Spa Joanna Pietrowa