2 lipca 2017 (sobota) odbył się II letni Rajd Nordic Walking w Krainie Puszczy i Żubra - tym razem dla Lenki Franciszkiewicz.

Pod budynkiem Parku Wodnego w Hajnówce stawiło się prawie 60 osób gotowych do wspólnego marszu szlakami przepięknej Puszczy Białowieskiej. O 16:00 Walentyna Pietroczuk - prezez LOT "Region Puszczy Białowieskiej" przywitała wszystkich gości iorących udział w rajdzie. Następnie zabrał głos Paweł Zagórnik - właściciel Dotyk Natury Day Spa, który jako instruktor nordic walking przeprowadził rozgrzewkę oraz poprowadził rajd przez 10,5km - do miejsca ogniskowego w zajeździe "U Kolarza". O "cudownym źródełku" Krynoczka, korniku i bioróżnorodności Puszczy Białowieskiej w trakcie rajdu opowiadała Ewa Moroz - Keczyńska - instruktor nordic walking, wykwalifikowany przewodnik po Puszczy Białowieskiej. Przed samym wymarszem po krótce przedstawili swoją wspólną historię Państwo Franciszkiewicze z córeczką Lenką. Lenka urodziła się bez oczka i potrzebuje kosztownych operacji, które pozwolą jej dalej żyć i funkcjonować. 

Sam marsz przebiegał w bardzo radosnej atmosferze, lipcowa pogoda zdecydowanie nam dopisała. Po przejściu - zwiedzeniu 10,5km szlakami cudownie zielonej Puszczy Białowieskiej dotarliśmy do miejsca ogniskowego, gdzie czekał jużna nas poczęstunek, kiełbaski, herbata oraz akordeonista, który nam wesoło przygrywał. 

Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowe dyplomy, magnesy oraz bony zniżkowe do salonu Dotyk Natury Day Spa. Najstarsza osoba oraz opiekunka najmłodszej uczestniczki otrzymały nagrodę w postaci voucheru do SPA. Poza mieszkańcami Hajnówki i okolic w rajdzie uczestniczyły tym razem również "dziewczyny z Białegostoku", które serdecznie pozdrawiamy. 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz organizatorom i współorganizatorom - szczególne podziękowania dla Marty Grzelak, która włożyła mnóstwo serducha w zorganizowanie tego rajdu. 

Do zobaczenia na szlaku i na rajdzie jesiennym - już 30 września ;)