Zapisz się do Newslettera:

4 tygodnie - 4 nawyki i nawet 2 rozmiary mniej!

Ktoś kiedyś mądrze powiedział, że „motywacja jest tym, co pozwala ci zacząć, nawyk jest tym, co pozwala ci wytrwać”. Oto główne nawyki, które sprawią że kalendarzową wiosnę przywitasz w nawet dwa rozmiary mniejszych ubraniach.

1. ODŻYWIAJ SIĘ MĄDRZE

W ciągu dnia lepiej zjadaj 4-5 mniejszych porcji, w odstępach 2-3 godzin, niż 2 duże posiłki, które spowolnią Twój metabolizm. Jedzenie jest naszym paliwem, dzięki któremu mamy  mieć siłę w ciągu dnia. Wyklucz produkty wysoko przetworzone, mączne i takie które zawierają cukry proste. Unikaj takich produktów jak: białe pieczywo, masło, sery żółte, wędliny, gotowe sosy, słone przekąski, słodycze,  słodkie napoje gazowane.  

2. PIJ WODĘ

Wypijanie odpowiedniej ilości wody (min. 2l dziennie) to połowa sukcesu podczas procesu odchudzania. Woda pomaga usunąć z organizmu wszystkie uboczne produkty przemiany materii, przeciwdziała zaparciom, uczestniczy w trawieniu, poprawia funkcjonowanie wątroby i nerek, reguluje temperaturę organizmu, redukuje cholesterol. 

3. UPRAWIAJ SPORT

Regularne ćwiczenia zapewnią Ci: przyspieszenie tempa metabolizmu, poprawę ogólnej kondycji psychofizycznej, wymodelowaną sylwetkę. Do spalania tkanki tłuszczowej najlepsze będą ćwiczenia które lubisz. Nie ma większego znaczenia, czy będzie to siłownia, bieganie, pływanie, fitness, taniec, jazda na rowerze czy długie  intensywne spacery  (lekka zadyszka jest wyznacznikiem odpowiedniego tempa ćwiczeń) – regularnie uprawiane gwarantują sukces, czyli uzyskanie szczupłej sylwetki. Bądź w ruchu min. 30 minut dziennie.

4. WYSYPIAJ SIĘ

Twój organizm potrzebuje min. 8 godzin snu dziennie – wtedy się regeneruje. Gdy snu jest za mało - zostaje zaburzona gospodarka hormonalna (spada poziom leptyny oraz wzrasta poziomu greliny) co wpływa bezpośrednio na wahania insuliny. Osoby niewyspane mają znacznie większy apetyt, uczucie głodu nawet zaraz po posiłku oraz tendencję do odkładania tkanki tłuszczowej. 

 + KORZYSTAJ Z NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII

W dzisiejszej dobie mamy nieograniczony dostęp do nowoczesnych technologii, które w skuteczny sposób wspomagają i przyspieszają walkę z nadmiarem centymetrów. W naszym SPA każda kuracja jest dobierana indywidualnie – abyś mogła / mógł osiągnąć najlepsze z możliwych efektów.

dyplomowana kosmetyczka, terapeuta SPA w Dotyk Natury Day Spa Joanna Pietrowa

Zdjęcie: Designed by freepik