Zapisz się do Newslettera:

Bądź najlepsza wersją Siebie

Wiosna to idealny czas na porządki – nie tylko te w czterech kątach ale również w nas samych.  Brak słońca, niedobór witamin w diecie oraz ograniczona aktywność fizyczna powodują, że brakuje nam energii i motywacji po zimie. Słoneczne promienie mogą w tym momencie dodawać otuchy i energii do zmian na lepsze. 

W kwietniu warto podbudować swój organizm porządną dawką witamin, minerałów oraz ruchu na świeżym powietrzu – wystarczy tylko do każdego z 5 posiłków dodać porcję warzyw i codziennie wyjść na min. 30 minutowy, intensywny spacer.

Ciało to jednak nie wszystko – po zimowym uśpieniu, braku słońca nasze samopoczucie bywa w złej kondycji w tym momencie warto zastosować kilka prostych sposobów na to, aby „widzieć szklankę do połowy pełną”:

  • Przestań mówić o sobie w negatywny sposób – dbaj o siebie. Co to znaczy? Zamiast mówić: „ale przytyłam” ubierz wygodne buty i pójdź pobiegać lub pomaszerować -  bez względu na porę dnia czy na serial, który właśnie planowałaś obejrzeć
  • Przestań krytykować i oceniać innych – pozbądź się negatywnej energii ze swojego życia
  • Przestań się zamartwiać tym czego jeszcze nie było – większość z Twoich przypuszczeń nigdy się nie sprawdzi!
  • Żyj tak jakby to miał być Twój ostatni dzień życia – czyż nie szkoda byłoby go zmarnować :)
  • Zacznij myśleć też o sobie – szczęśliwsza, pewna siebie będziesz jeszcze lepsza dla innych (w tym dla swoich bliskich)

 

Zdjęcie: Designed by Freepik