Zapisz się do Newslettera:

Body wrapping – sposób na cellulit i smukłą sylwetkę

Przełom zimy i wiosny to świetny czas, aby rozpocząć detoksykację organizmu oraz metamorfozę swojej sylwetki, tak ay zdążyć do lata. Wiem, że się nie chce i najczęściej brakuje motywacji ale na korzyść zimy przemawiają długie ciemne wieczory, których nie żal poświęcić na zabiegi poprawiające wygląd i kondycję skóry. 

PRZYJEMNE ROZGRZANIE

Body wrapping to zabieg kosmetyczny, który jest polecany osobom chcącym pozbyć się cellulitu oraz nadmiaru tkanki tłuszczowej.  Taki zabieg warto poprzedzić peelingiem całego ciała. Zwiększamy wówczas efektywność zabiegu ponieważ usuwamy martwy naskórek i ułatwiamy wnikanie substancji aktywnych wgłąb skóry. Kolejnym etapem jest nałożenie kosmetyku. Następnie owijamy ciało pokryte kosmetykiem folią. Ma to zapewnić lepsze wchłonięcie kosmetyku przez skórę, ale również pobudzenie krążenia i przepływu limfy. SIŁA KOFEINY Bardzo docenianym za szybkie działanie i komfortowe odczucia jest przyjemny, rozgrzewający zabieg body wrappingu kofeinowego. Wykonany w serii wyszczupla i ujędrnia ciało, a przede wszystkim znacznie zredukuje objawy cellulitu. Już po pierwszym zabiegu skóra staje się gładsza i bardziej napięta. 

DRENAŻ LIMFATYCZNY

Aby pobudzić pracę układu limfatycznego w czasie gdy ciało jest owinięte folią i oddziałuje na nie kofeinowa maska stosujemy presoterapię nóg aparatem Dr Life. Cały zabieg trwa około 45 min. Warto go uzupełnić go np. dermomasażem - zabiegiem, który łączy w sobie masaż mechaniczny z podciśnieniem, kttóry sprawia że skóra jest lepiej odżywiona, gładsza i jędrniejsza. Obu zabiegom może towarzyszyć lekki dyskomfort w postaci mrowienia lub pieczenia w wyniku zastosowania składników aktywnych w kosmetykach takich jak pieprz cayenne lub cynamon albo ból spowodowany zassaniem fałdu skóry. 

WIOSNA – CZAS NA REGENERACJĘ I DETOKS ORGANIZMU
Większość z nas zdaje sobie sprawę z konieczności oczyszczania organizmu z toksyn raz / dwa razy do roku, zwłaszcza jeśli chcemy utrzymać lub osiągnąć prawidłową masę ciała (toksyny mogą skutecznie w tym przeszkadzać). Świetnie spisuje się tu zdrowa – oczyszczająca dieta (np. owocowo – warzywna) czy oczyszczające zioła. Kropką nad przysłowiowym „i” może się okazać kofeinowy body wrapping połączony z drenażem limfatycznym. 

 

Fizjoterapeutka, terapeuta SPA w Dotyk Natury Day Spa Elżebieta Aleksiejuk