Zapisz się do Newslettera:

BRZUCH PO CIĄŻY – jakie zabiegi są najlepsze?

To, co martwi panie po ciąży, to często ich brzuch. Zdarza się, że nie jest już tak napięty jak przed ciążą. Co wtedy, gdy zostają fałdy a na dodatek paskudna blizna po cięciu cesarskim?

Możemy zacząć od zabiegów mniej inwazyjnych. Dobre rezultaty przynosi połączenie dermomasażu z zabiegiem radiofrekwencji. Już sam intensywny masaż wykonywany regularnie poprawia napięcie skóry. Falami radiowymi sięgamy do włókien kolagenowych - powodując ich przegrzanie pobudzamy je, by stały się bardziej sprężyste, co wydatnie wpływa na wygląd skóry. Fale radiowe wpływają na tkanki powierzchowne i głębiej położone, co wydatnie wpływa na ich dotlenienie, odżywienie i mikrocyrkulację.

OXY – MIKRO – MEZOTERAPIA OXYPIN

Możemy sięgnąć też po zabiegi bardziej intensywne, takie jak np. oksy-mikro-mezoterapia. Jest to zabieg zmuszający skórę do intensywnej regeneracji poprzez aktywowanie naturalnych systemów naprawczych. Rezultatem zabiegu jest m.in. zwiększenie napięcia i elastyczności skóry, wzmocnienie naskórka jak również poprawa jego funkcji. Zmniejsza widoczność blizn pooperacyjnych. Nakłuwanie za pomocą mikroigieł powoduje w obrębie skóry mikrourazy, które prowadzą do uwalniania czynników wzrostu. Mają one zdolność pobudzania i zwiększania produkcji naturalnego kolagenu, elastyny, i glikozoaminoglikanów (w tym kwasu hialuronowego). Dzięki temu skóra staje się napięta. Kolejnym czynnikiem jest wtłoczenie mezokompleksu z wysokim stężeniem aktywnych składników, które m.in poprawiają mikrokrążenie, odbudowują tkankę łączną i zapobiegają wiotkości.

BLIZNA PO CESARSKIM CIĘCIU

Powyższy zabieg zmniejsza widoczność blizny poopercyjnej, ale blizna to nie tylko defekt kosmetyczny. Dla mózgu blizna to sygnał, że było zagrożone życie i w naturze mogło zakończyć się śmiercią. Nawet najzdolniejszy chirurg nigdy nie połączy tak rozciętych elementów, jak były połączone oryginalnie. Dlatego też blizna tworzy napięcia nie tylko w miejscu zabiegowym, ale rzutujące np. na dolny odcinek kręgosłupa. Blizna może stać aktywna nawet po latach. Stąd jeżeli zaczniemy odczuwać ból kręgosłupa, zwłaszcza jeżeli nie ma wad, zwyrodnień lub urazów, to przyczyną może być napięta powięź, będąca skutkiem blizny po cięciu cesarskim. Warto wówczas poszukać terapeuty, który zajmuje się odblokowywaniem takich napięć.

Fizjoterapeutka, terapeuta SPA w Dotyk Natury Day Spa - mgr Elżebieta Aleksiejuk  

 Zdjęcie: Designed by freepik