Zapisz się do Newslettera:

DBAJ O SWOJE NAWODNIENIE

Twój organizm potrzebuje codziennie dawki minimum 2 litrów wody. Często ciężko jest to zadanie wykonać, może być łatwiej kiedy „podkręcisz” smak wody niskokalorycznym dodatkiem.

  • CYTRYNA

Zawarta w cytrynie witamina C jest naturalnym antyoksydantem, redukuje niekorzystne działanie wolnych rodników i pomaga neutralizować szkodliwe substancje (zwłaszcza toksyny pochodzące z pleśni). Sok z cytryny zwiększa produkcję żółci oraz oczyszcza wątrobę. Wspomaga nerki, zmniejszając ryzyko powstawania kamieni. Wspomaga również usuwanie cholesterolu z arterii krwionośnych. Pij na czczo ciepłą wodę z cytryną – pobudzisz trawienie! Sok z cytryny zmniejsza również apetyt oraz wpływa korzystnie na pracę układu pokarmowego. Wpływając na stymulację syntezy kolagenu oczyszcza i nawilża skórę. * IMBIR Obecny w imbirze olejek eteryczny pobudza wydzielanie śliny i soku żołądkowego, działa żólciopędnie oraz rozkurczowo. Łagodzi również wzdęcia i mdłości.  Zwiększa również koncentrację i wydajność umysłową, bo polepsza ukrwienie mózgu. Imbir łagodzi bóle miesiączkowe i wspiera organizm w walce z PSM. 

  • OWOCOWE KOSTKI LODU

Wykorzystaj foremki do kostek lodu, włóż do nich całe lub mniejsze owoce – truskawki, maliny, porzeczki, cytrynę lub limonkę – uzupełnij wodą i wstaw do zamrażalnika. 

Woda wchodzi w skład wszystkich komórek naszego ciała.

Ma też ogromne znaczenie w procesie odchudzania.

Jeśli odchudzając się pijesz za mało wody:

✔ organizm nie może zamieniać tkanki tłuszczowej i wypromieniowywać jej w formie ciepła

✔ odbieranie kwasów tłuszczowych z komórek ciała jest utrudnione, nie mogą one być sprawnie transportowane do miejsc spalania.

✔ Zostaje upośledzony proces transportu erytrocytów. Organizm traci zdolność do dostarczania tlenu do komórek w efekcie czego upośledza się proces spalania składników energetycznych, w szczególności tłuszczy. Tłuszcze spalają się w tlenie!

✔ Ograniczony dostęp tlenu do mitochondriów, wymusza szybsze spalanie węglowodanów.  Może to u niektórych osób wzmagać apetyt na cukier i tym samym predysponować do tycia. 

 

Specjalista ds. odchudzania i zdrowego odżywiania, 

trener fitness, dyplomowana kosmetyczka,

właścicielka Dotyk Natury Day Spa Marlena Zagórnik 

 

 

 Woda zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com