Dietetyka

                                          

 

mgr Marlena Zagórnik - specjalista ds. zdrowego odżywiania i odchudzania

Pomagam tym, którzy mają problem z zrzuceniem kilogramów, jak i tym, którzy chcą się poprostu lepiej odżywiać. 

Działam głównie przez rozmowę, zadawanie odpowiednich pytań, słuchanie. Zawsze staram się, aby osoby korzystające z moich rad poznały mechanizmy, które rządzą ich ciałem. Pokazuję jak reagować na sygnały płynące z organizmu, wspieram w zmianie nawyków żywieniowych. 

Jako psychodietetyk skupiam się głównie na tym, abyś polubiła / polubił siebie, bo dopiero gdy zaczniesz szanować swoje ciało, jakiekolwiek by ono nie było, będziesz mogła / mógł skutecznie schudnąć. Po prostu potraktujesz dietę jako przejaw troski o siebie. Nie można przecież zatroszczyć się o kogoś, kogo się nie lub wręcz nienawidzi. 

To od Ciebie zależy czy i w jaki sposób pomogę Ci pozbyć się zbędnych kilogramów. Możemy zadziałać na dwa sposoby:

  • Będziemy się cyklicznie spotykać na konsultacjach, podczas których będę Ci dawać ćwiczenia a nie gotowe rozwiązania. Co tydzień będę sprawdzać Twój dzienniczek, w którym zapiszesz każdy kęs. Choć pierwsze tygodnie mogą być nieco trudne, takie rozwiązanie pozwoli Ci zmienić na stałe nawyki żywieniowe. Umożliwi Ci spożywanie produktów, które najbardziej Ci smakują. Zmieni Twoje nastawienie do siebie samej / samego. 
  • Przygotuję dopasowany do Ciebie gotowy jadłospis na tydzień lub dwa tygodnie. Będziesz musiała / musiał przestrzegać godzin, gramatury i rodzaju produktów, które zostana użyte do przygotowania posiłku. Ten sposób może się okazać łatwiejszy jeśli chodzi o gubienie kilogramów. Nie nauczy Cię jednak zasad zdrowego odżywiania i odchudzania. 

Bez względu na to, który który sposób wybierzesz jeśli zechcesz będziemy w ciągłym kontakcie smsowym i mailowym. Zawsze kiedy będzie Ci potrzebna motywacja, napiszesz - a ja już znajdę sposób, aby Cię wspomóc. 

Jako wieloletnia zawodniczka i medalistka Mistrzost Polski i Pucharu Europy w lekkoatletyce oraz instruktor fitness, aqua fitness, nordic walking i kulturystyki łączę swoją wiedzę z zakresu żywienia z treningiem. Największą satysfakcją będą dla mnie osiągnięte przez Ciebie efekty! Mam nadzieję, że dla Ciebie również ;)

Ponieważ obecnie jestem spełnioną mamą dwójki maluszków i oczekuję na spotkanie z trzecim spotkanie ze mną może graniczyć z cudem. Jeżeli jednak jesteś zainteresowana / zainteresowany indywidualnym planem redukcji wagi (jadłospisem) zapraszam do salonu Dotyk Natury Day Spa na profesjonalną analizę składu ciała wraz z omówieniem wyników. Następnie wypełnij otrzymaną tam ankietę preferencji żywieniowych - za maksymalnie tydzień otrzymasz ułożony specjalnie dla Ciebie indywidualny jadłospis. W trakcie stosowania jadłospisu namawiam do kontaktu smsowego i mailowego oraz cotygodniowe sprawdzanie osiąganych wyników na profesjonalnym analizatorze składu ciała w Dotyk Natury Day Spa.

 

Ludzie, którzy tracą czas czekając, aż zaistnieją najbardziej sprzyjające warunki, nigdy nic nie zdziałają. Najlepszy czas na działanie jest teraz!

Mark Fisher