Zapisz się do Newslettera:

Jak cofnąć czas - sprawdź w jaki sposób działa najskuteczniejszy zabieg przeciwzmarszczkowy

Jednym z najpopularniejszych i najbardziej skutecznych zabiegów anty-aging jest zdecydowanie mezoterapia mikroigłowa frakcyjna. Frakcjonowanie skóry oznacza jej "dziurawienie", które z kolei przekłada się na intensywną regenerację i odbudowę naskórka oraz 90% absorpcję składników aktywnych.

Jak działa mezoterapia mikroigłowa frakcyjna?

Frakcjonowanie skóry wywołuje stan zapalny skóry, który silnie pobudza jej procesy regeneracyjne. Delikatne nakłucia pobudzają aktywność fibroblastów, przez co dochodzi do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny. Poprzez setki mikrokanalików wytworzonych w skórze, przełamana zostaje bariera naskórkowa umożliwiając przedostanie się składników aktywnych do głębszych warstw skóry. 

Czy wiesz, że:

Podczas mikro nakłuwania absorpcja składników aktywnych zwiększa się nawet 1000 razy? Wykonując zabieg mezoterapii mikroigłowej frakcyjnej pracujemy na specjalnym derma penie, wyposażonym w sterylne kartridże z regulowaną głębokością nakłuć od 0,2 do 2mm. Nakłucia poniżej 1mm pełnią głównie funkcję nośnika dostarczonego na skórę składnika aktywnego. Nakłucia powyżej 1mm służą do głębokiej przebudowy skóry i aktywują w niej wszelkie procesy naprawcze. 

Co daje mezoterapia mikroigłowa frakcyjna? 

Zabieg mezoterapii stosowany jest w celu poprawy jędrności skóry i owalu twarzy, spłycenia zmarszczek, ujednolicenia kolorytu skóry oraz nawilżenia jej. Ze względu na kontrolowane, aczkolwiek głębokie nakłucia, zabieg mezoterapii jest świetnym  rozwiązaniem w przypadku redukcji blizn czy też rozstępów.

Czy wiesz, że:

Mezoterapia mikroigłowa jest jednym z częściej wybieranych zabiegów do walki z "pomarańczową skórką", gdyż przy odpowiednim doborze koktajlu efekty porównywalne są do zabiegów laserowych?  

Dla kogo jest ten zabieg?  

Mezoterapię mikroigłową profilaktycznie należy wykonywać raz na pół roku, po ukończeniu 25 roku zycia, gdyż jest to okres, w którym powoli lecz nieuchronnie zaczynamy się starzeć. Ponadto zabieg ten polecany jest dla osób z cerą dojrzałą, zwiotczałą, wymagającą wyrównania kolorytu, redukcji blizn i rozstępów. Ogólnie mówiąc - mezoterapia mikroigłowa frakcyjna polecana jest dla każdego, kto nie ma przeciwwskazań. 

Kiedy najlepiej wykonać zabieg? 

Zabieg mezoterapii można wykonywać cały rok, pod warunkiem, że będziesz ściśle się pilnować ze stosowaniem filtrów UV. W przeciwnym razie polecam zdecydować się na serię zabiegów w okresie jesienno - zimowym. Letnią porą warto korzystać z oferty alternatywnej.

Czy frakcjonowanie skóry jest bolesne?

Każdy człowiek ma inny próg bólu, dlatego też u każdego odczucia są inne. Na pewno nakłuwanie skóry do przyjemnych nie należy i jeśli chcesz mieć komortowe warunki zabiegowe to warto zdecydować się na znieczulenie. 

Jakie są przeciwwskazania?

- cukrzyca
- ciąża i karmienie piersią
- choroby autoimmunologiczne np. łuszczyca, bielactwo
- skłonność do bliznowaceń
- nowotwory
- zabiegi chirurgiczne wykonywane w obrębie miejsca zabiegu (do 3 miesięcy)
- choroby wirusowe np.opryszczka, grzybicze, bakteryjne
- przyjmowanie leków na rozrzedzenie krwi, zmniejszenie krzepliwości krwi
- terapia retinoidami (do 6miesięcy po zakończeniu leczenia)

Po zabiegu skóra może być obrzęknięta i zaczerwieniona. To minie, potrzeba tylko czasu. Z reguły proces "dochodzenia do siebie" trwa dwa dni. Książkowo może trwać nawet do tygodnia. Efektów natomiast należy się spodziewać po nieco dłuższym czasie - dwa tygodnie to minimum. Zato jak już je zobaczysz to z wielkim WOW.

Kosmetyczka, terapeuta SPA w salonie Dotyk Natury Day Spa - Ilona Lubowicka 

 Zdjęcia: Designed by Freepik