Zapisz się do Newslettera:

Jak nie przytyc podczas wakacji?

Wakacje w pełni, nareszcie długo wyczekiwany czas urlopu. Z pewnością całą zimę i wiosnę walczyłaś o to, aby Twoja sylwetka właśnie teraz prezentowała się jak najlepiej. Szkoda byłoby teraz zaprzepaścić Twoje starania – a trzeba przyznać, że zadanie jest trudne bo i pokus wokół bez liku: ciastka, lody, kolorowe drinki, syte posiłki, lokalne przysmaki. Co zrobić, aby bez większych wyrzeczeń zamiast nadprogramowych 3kg po tygodniu urlopu wrócić szczuplejszą?

ZACZNIJ DZIEŃ OD SZKLANKI WODY I POPIJAJ JĄ CAŁY DZIEŃ

Picie wody (min. 2 – 2,5 litra dziennie) przyspiesza tempo metabolizmu, nawilża skórę od środka i sprawia, że nie sięgasz tak chętnie po niezdrowe przekąski.

JEDZ REGULARNIE, ALE NIGDY NIE „POD KOREK”

✔ Zjadaj śniadanie maksymalnie do godziny od pobudki (w innym przypadku znacznie spowolnisz swój metabolizm).

✔ Jeśli nie możesz się oprzeć pokusie, aby spróbować wszystkich propozycji lokalnych potraw, zaplanuj sobie, że każdego dnia zjesz coś innego

✔ Twój główny posiłek (śniadanie, obiad lub kolacja) powinno się zmieścić na średniej wielkości talerzu – nie rób dokładek.

✔ Nie biesiaduj przy każdym posiłku, bo może okazać się, że jesz niemal cały dzień z niewielkimi przerwami.

✔ Zwykle to wakacyjne kolacje są najbardziej obfite. Skomponuj swój posiłek tak, aby znalazły się na talerzu produkty wartościowe, lokalne (np. mięsa, czy ryby) warzywa, owoce. Frytki czy makarony możesz sobie odpuścić

✔ Nie popijaj posiłków, bo zjesz więcej

JEŚLI PODCZAS WAKACJI LUBISZ KORZYSTAĆ Z BARU

Jeśli lubisz korzystać z podczas wakacji z baru, najlepiej wybieraj alkohole niesłodzone – kolorowe drinki mogą okazać się prawdziwą bombą kaloryczną. Jeśli już nie możesz się powstrzymać unikaj soków i napojów w drinkach, lepiej wybierz alkohol jednorodny, np. wino rozcieńczone z wodą 1:1.

RUSZAJ SIĘ – NIE POZWÓL SOBIE NA NUDĘ

Korzystaj a możliwości, jakie dają Ci okoliczności urlopu – idź na spacer, wybieraj się na wycieczki, pływaj, pograj z dziećmi w piłkę, tenisa, poskacz do wody, zacznij dzień od przyjemnej przebieżki lub marszu. Po tak rozpoczętym dniu, ciastko do kawy smakuje zupełnie inaczej.

 

 

Specjalista ds. odchudzania i zdrowego odżywiania,trener fitness,

dyplomowana kosmetyczka, szkoleniowiec

właścicielka Dotyk Natury Day Spa Marlena Zagórnik 

 

Zdjęcie: Designed by freepik