Zapisz się do Newslettera:

Kilka faktów o cellulicie

W wyniku niedostatecznego dotlenienia komórki tłuszczowe nadmiernie powiększają swoje rozmiary,  przez co powstają guzki, które uciskają znajdujące się w pobliżu włókna kolagenowe i naczynia krwionośne. Ucisk na naczynia krwionośne utrudnia przepływ krwi i limfy, a zgromadzony w przestrzeniach międzykomórkowych płyn tworzy obrzęk, który twardnieje w formie nieestetycznych guzków cellulitowych.

RODZAJE CELLULITU

  • tłuszczowy (lipidowy) - powstaje wskutek gromadzenia się kwasów tłuszczowych w komórkach. Występuje częściej u osób z nadwagą i otyłością
  • wodny - powstaje na skutek nieprawidłowego krążenia krwi  i limfy, zaburzeń hormonalnych i nieprawidłowej diety. Dotyka częściej osób szczupłych. 

JAK SIĘ POZBYĆ CELLULITU

Istnieje bardzo wiele sposobów na to aby zredukować, a nawet usunąć cellulit cellulit w warunkach domowych. Pamiętajmy jednak, że jest to proces długotrwały i wymaga od nas konsekwencji i cierpliwości.

• Ćwiczenia – zwłaszcza te uaktywniające partie ciała zajęte problemem cellulitu (min. 3 razy w tygodniu)

• Codzienne masaże szorstką gąbką lub specjalną rękawicą

• Codzienne zimno – ciepłe prysznice (zaczynamy polewanie od stóp)

• Kosmetyki na cellulit (kremy, żele, balsamy) – wmasowywać (najlepiej specjalnym masażerem z wypustkami poprawiającymi krążenie)

Często jednak cellulit jest tak mocno zaawansowany, ze w warunkach domowych nie jesteśmy w stanie się z nim rozprawić. Czasami również po prostu brakuje nam samozaparcia i chęci do codziennej pielęgnacji. Wówczas z pomocą przychodzą zabiegi profesjonalne w gabinecie.

Z naszego doświadczenia wynika, że najlepsze działanie mają terapie skojarzone – dlatego stworzyliśmy pakiet „Eksmisja cellulitu”. W skład pakietu wchodzą nasze najskuteczniejsze zabiegi antycellulitowe:

• bańka chińska i dermomasaż – działają drenująco oraz usuwają nadmiar wody i toksyn z organizmu

• masaż limfatyczny i presoterapia nóg aparatem uciskowym – poprawiają krążenie w układzie limfatycznym i usuwają rozbitą podczas innych zabiegów tkankę tłuszczową

• oxy – miro – mezoterapia OXYPIN – trzy terapie zastosowane podczas jednej sesji zabiegowej (tlenoterapia, mironakłucia oraz mezoterapia mikroigłowa) poprawiają procesy metaboliczne w komórkach i usuwają skórkę pomarańczową. 

 

dyplomowana kosmetyczka, terapeuta SPA w Dotyk Natury Day Spa Joanna Pietrowa