Zapisz się do Newslettera:

MASAŻ ANTYCELLULITOWY - NOWOŚĆ!

Masaż antycellulitowy to zespół technik dobieranych w celu usprawnienia krążenia całego organizmu, zwłaszcza tych miejsc, gdzie zmiany nastąpiły. Masaż działa na tkankę podskórną zmniejszając zastoje limfatyczne i pobudzając prawidłowe funkcjonowanie organizmu, usuwając złogi toksyn i szkodliwe produkty przemiany materii. Masaż tego typu sprawia iż komórki są lepiej dotlenione i odżywione, skóra staje się gładsza, bardziej napięta, jędrna i sprężysta. Masaż antycellulitowy stosuje się zarówno w celach profilaktycznych jak i leczniczych. Oprócz stosowania specjalistycznych technik masażu manualny masaż antycellulitowy wykonujemy w Salonie Dotyk Natury na specjalnej oliwce z eukaliptusem i rozmarynem, które to rośliny dodatkowo działają drenująco.

PODEJŚCIE HOLISTYCZNE TO PODSTAWA TERAPII

Człowiek to jedność, nie ma oderwanych od siebie narządów, czy nawet komórek, a co istotniejsze człowiek to płyn, więc jeżeli gdzieś następuje blokada przepływu płynu, tam rodzi się problem. Czyli najprościej rzecz ujmując, jeżeli z jakiś powodów następuje spięcie mięśniowe np. w obrębie miednicy to może skutkować brakiem zadowalających rezultatów terapii antycellulitowych bądź zabiegów wyszczuplających. To, że gdzieś następuje blokada może być dostrzegalne od razu, a może niestety nie rzucać się od razu w oczy. Weźmy przykład bolesnego barku. Nie jest to oczywiście normą, ponieważ taki ból na ogół możemy rozwiązać masażem bądź odpowiednio dobraną terapią, ale czasami mija zabieg za zabiegiem, ale nie mija ból, ponieważ przyczyna nie jest kostno - stawowa lub mięśniowa, ale narządowa, czyli chora wątroba. Podobnie rzecz się ma z mięśniem, którego nie widać, a jest głównym mięśniem wdechowym - przepona. Oddziela ona klatkę piersiową od jamy brzusznej. Dzięki swojemu strategicznemu położeniu łączy się z powięzią mięśni lędźwiowego większego i czworobocznego lędźwi będących stabilizatorami i zginaczami okolicy lędźwiowej kręgosłupa oraz stanowiących funkcjonalne połączenie kręgosłupa z kończyną dolną. Już chociażby to jedno połączenie świadczy o tym, że jeżeli coś zaburza prawidłowe funkcjonowanie tych mięśni ma to wpływ na elastyczność przepony i jej nierówną pracę, a także odwrotnie - mało elastyczna przepona, np. ze względu na jej bliskie sąsiedztwo z takimi narządami wewnętrznymi jak nerki, wątroba, żołądek może mieć związek z niewłaściwą pracą wyżej wymienionych mięśni i np. bólami w okolicy kręgosłupa lędźwiowego. Sama byłam świadkiem tego, że na jednym pracując między innymi regularnie z przeponą, udało się nam zwiększyć u jednej z pacjentek pojemność wdechową płuc, a także zmniejszyć bóle w odcinku lędźwiowym kręgosłupa.

ORGANIZM LUDZI TO JEDNOŚĆ

Mamy jeszcze przeponę miednicy i przeponę moczowo- płciową. Tego nikt by się nie spodziewał, że szereg niedużych mięśni, których w większości w ogóle nie widzimy może mieć tak istotny wpływ na nasze życie. A tak jest właściwie u większości kobiet, które były w ciąży i rodziły. Każda ciąża zmienia ustawienia w miednicy powodując dysfunkcje mięśni położonych w miednicy. Zajmuję się modelowaniem ciał pań i niekiedy nie osiągam takich rezultatów, które by mnie satysfakcjonowały. Ciągle staram się jednak uczyć i obserwować, a także rozumieć, że nierozwiązanie problemy zmiany napięć w ciele mogą rzutować na rezultaty terapii, bo z jednej strony będzie więcej fałdek, albo brzuch będzie bardziej odstający, bo jest nadmierna lordoza lędźwiowa

Fizjoterapeutka, terapeuta SPA w Dotyk Natury Day Spa Elżebieta Aleksiejuk