Zapisz się do Newslettera:

Mezoterapia igłowa - skuteczna metoda anty - aging

Niesamowicie skuteczna metoda na spłycenie zmarszczek, ujędrnienie, nawilżenie i biorewitalizację skóry zapewniająca długotrwały efekt.

Czym właściwie jest mezoterapia igłowa?

Jest to miejscowy, nie chirurgiczny zabieg pielęgnacyjny. Przy użyciu strzykawki z bardzo cieniutką igłą (porównywalna do igieł insulinowych), poprzez małe nakłucia na powierzchni skóry, wprowadzona zostaje w głąb skóry właściwej substancja odżywcza, rewitalizująca zawarta już w gotowych koktajlach / ampułkach / do mezoterapii igłowej.

Jak długo znana jest ta metoda?

Technika ta została wprowadzona do medycyny w roku 1952 przez francuskiego lekarza Michaela Pistora. Wykorzystał on tę technikę w trakcie wstrzykiwania śródskórnego niewielkich substancji leczniczych w leczeniu migreny i przewlekłych zespołów bólowych żylaków kończyn dolnych. Natomiast już w latach sześćdziesiątych mezoterapia igłowa zaczęła cieszyć się uznaniem i praktyką przez dermatologów. Nie była to jednak metoda aż tak popularna jak w dzisiejszych czasach. Dzisiaj mezoterapia cieszy się dużą popularnością w terapiach rewitalizujących, gdyż jej efekty są zauważane w znacznie krótszym czasie niż w tradycyjnych metodach.

Jak przebiega zabieg?

Przybory, preparaty zawsze są sterylne, nowe i przeznaczone do wstrzykiwania. Nakłucia są w okolicy skórno - nosowej, czoła i policzków. Cała okolica oczu oraz podoczodołowa. Nie zapominamy również o szyi i dekolcie - tam tez możemy zastosować tą metodę rewitalizacji. Generalnie mezoterapię wykonuje się również na głowie w celu wywołania odżywienia i odrostu włosów oraz w celu lipolizy iniekcyjnej na ciało tu gdzie borykamy się z cellulitem oraz rozstępami.

Nakłucia są wykonywane co 0.5 - 1.5 cm w zależności od obszaru poddawanego zabiegowi. Przy użyciu znieczulenia. Ślady na skórze w postaci malutkich nakłuć znikają w ciągu kilku godzin, a finalne efekty mogą się pojawić czasami z opóźnieniem nawet miesiąca. Dlaczego? Ponieważ składniki aktywne są rewitalizotarami, które maja pobudzić procesy regeneracyjno - naprawcze. Tak więc jest widoczny lifting, ujędrnienie, oraz nawilżenie skóry a także biorewiatlizacja. Można się pozbyć łupieżu i wzmocnić włosy. Jest to metoda naturalna bez jakiejkolwiek ingerencji chorurgicznej, która zapewnia długotrwały efekt, dzięki czemu opóźnia procesy starzenia. Efekty widzimy na skórze już po pierwszym zabiegu. ki za pomocą fal radiowych.

Jeden zabieg, czy seria?

Pierwsze efekty widać już po pierwszym zabiegu. Aby uzyskać efekt „odmłodzenia” skóra potrzebuje serii zabiegów. Seria najlepiej min. 3, 4 do nawet 5 zabiegów w zależności od wieku i ilości zmarszczek. Zabiegi w serii wykonujemy w odstępie 2 -3 tygodni. Po serii mezoterapii zmarszczki zostają wygładzone lub całkowicie znikają. W celu utrzymania efektu zabieg powtarzamy raz na 2 lub 3 miesiące.

Przeciwwskazania:

cukrzyca, ciąża i okres laktacji, nowotwory, epilepcsja, opryszczka, choroby autoimmunologiczne, wzw, skłonność do bliznowc ow i zwłóknień, stwardnienie rozsiane, infekcje grzybiczne, wirusowe i bakteryjne. 

Kosmetolog, terapeuta SPA w salonie Dotyk Natury Day Spa: lic. Dominika Karpińska