Na ludzkiej twarzy widać wszystko. Jest jak mapa, niczym państwa i miasta zaznaczają się na niej nasze geny, czynniki środowiskowe i emocje. W kulturze Dalekiego Wschodu twarz nigdy nie była traktowana odrębnie, rozumiano, że to co na niej widać jest też skutkiem tego jaki tryb życia prowadzimy, jakie mamy troski lub radości. Co więcej, w pewnych badaniach prowadzonych na zwłokach dostrzeżono, że to czy ktoś miał radosne czy zatroskane usposobienie odbiło się na sile mięśni, tych które układają naszą twarz do uśmiechu albo tych, które nadają nam wygląd smutnego pierrota. 
 
Liftingujący masaż twarzy Kobido korzeniami sięga XV wieku, powstał na bazie chińskiego masażu AnMa, którego założeniem było uznanie piękna jako doskonałej równowagi pomiędzy zdrowiem fizycznym, emocjonalnym i duchowym. A zatem masaż Kobido oprócz poprawy wyglądu i kondycji skóry zapewnia głęboki relaks. Poprzez swoją złożoność i intensywność działa nie tylko na powierzchni skóry, ale również w jej głębszych warstwach, na mięśniach i powięziach. Dzieli się na cztery etapy: relaks, drenaż limfatyczny, lifting i akupresura. Dzięki tej wieloetapowości przeprogramowujemy tkanki, luzujemy przyczepy mięśniowe. Masujemy nie tylko twarz, ale i dekolt, szyję, głowę. To holistyczne podejście sprawia, że wygładzają się bruzdy i zmarszczki, a także pewne dolegliwości stają się mniej dokuczliwe. Osobiście spotkałam się z wrażeniami pewnej kobiety, która nie mogła określi powodu bólu zębów, od strony stomatologicznej wszystko było ok, a ból nie mijał. Po masażu Kobido jak ręką odjął. Sama po masaż miałam wrażenie, że moja twarz doznała efektu push up, stąd oprócz długotrwałych efektów Kobido świetnie sprawdza się jako zabieg bankietowy. Wykonany w dniu imprezy nadaje naszej twarzy promienny, wypoczęty wygląd.
 
Do pełnego efektu potrzebujemy jednak 5-6 zabiegów wykonywanych raz w tygodniu, a później co jakiś czas w celu przypomnienia, bo nasza twarz będzie chciała wskoczyć na stare tory. Przeciwskazania do masażu stanowią stany zapalne skóry, przerwanie ciągłości naskórka, stany po ekstrakcji zęba, botoks(2 tygodnie po zabiegu), kwas hialuronowy(2 miesiące po zabiegu), nici liftingujące(6 miesięcy po zabiegu).
 A wskazania, wiadomo, potrzeba relaksu i pięknego wyglądu bez użycia skalpela.