Zapisz się do Newslettera:

Odchudzanie z body wrapping - mit czy hit?

Odchudzanie z body wrapping – mit czy hit?

Owinięte folią ciało ogrzewa się i poci, otwierają się pory. Składniki aktywne maski wnikają w głąb skóry - w ten sposób przyspieszamy utratę zbędnych kilogramów i pozbywamy się toksyn.

Owijanie folią podczas zabiegu body wrapping przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, wyszczupla, ujędrnia, wygładza i nawilża skórę

Wrapping, coraz popularniejszy zabieg poprawiający wygląd skóry. Polega na nałożeniu specjalistycznej maski na całe ciało lub wybrane partie, a następnie owinięcie folią w celu zwiększenia efektu termicznego, co sprzyja lepszemu wchłanianiu przez skórę czynników aktywnych zawartych w kosmetyku.

Dlaczego warto spróbować wrappingu?

Jest to zabieg, który przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej (dzięki odpowiednim składnikom kosmetyków przez nas użytych), wyszczupla, zmniejsza obwód ciała (aby utrwalić ten efekt warto zastosować odpowiednią pielęgnację domową, czyli kosmetyki będące kontynuacją zabiegu), ujędrnienie,wygładzenie,nawilżenie skóry (i mówię szczerze, widoczne często już po pierwszym zabiegu), poprawa mikrokrążenia. W przypadku dłuższego i regularnego korzystania z tej metody zmniejsza się widoczność cellulitu, skóra staje się gładka, delikatna, jednolita, bez przebarwień i plamek.

Jakie składniki w kosmetykach pomagają uzyskać najlepszy efekt?

Kofeina- ulubiony składnik amatorów małej czarnej. Działa również wyszczuplająco, ujędrniająco, zmniejsza obrzęki, działa przeciwstarzeniowo, poprawia mikrokrążenie i koloryt skóry. Cynamon- pięknie pachnie i kojarzy się z zimą przy kominku, a oprócz tego jest antyoksydantem, czyli kolejny czynnik opóźniający starzenie naszej skóry na poziomie komórkowym, pomaga w walce z cellulitem, wzmaga spalanie tkanki tłuszczowej, ujędrnia skórę. Pieprz Cayenne, tak, niestety lub stety ten sam, który pali nas w gardło w ostrych potrawach. Podobnie w wrappingu potrafi przygrzać naszą skórę, dopóki nie przyzwyczaimy się do tego wrażenia. Działa ujędrniająco i antycellulitowo. No i algi, mające działanie wyszczuplające, odż ywcze, reminarilizujące.

Kiedy nie zastosujemy wrappingu?

Kiedy mamy choroby nerek, żylaki, uczulenie na któryś składnik aktywny lub przyjmujemy leki, które dany czynnik mógłby nasilić lub osłabić. W przypadku skóry wrażliwej, naczyniowej, wysokiego ciśnienia krwi, dolegliwości sercowych, przebytych niedawno operacji, zatorów naczyniowych, klaustrofobii, ciąży i miesiączki także nie stosujemy wrappingu.

Jak wspomóc kurację?

 

A jeżeli wszystko jest ok i chcemy na sobie sprawdzić jak fajny jest wrapping to do znudzenia powtórzę, że woda, woda i...woda, bo podczas zabiegu sporo jej stracimy, zabieg jak pisałam przyspiesza mikrokrążenie i ma zadziałać detoksykująco na nasz organizm, więc żeby te procesy usprawnić i żeby nie działy się jedynie na poziomie naszej skóry musimy się dobrze nawodnić. Nie szczędźmy sobie wody. Póki co mamy do niej nieograniczony dostęp i jest ona zdatna do spożycia. 

Fizjoterapeutka, terapeuta SPA w salonie Dotyk Natury Day Spa - mgr Elżebieta Aleksiejuk