Zapisz się do Newslettera:

Orzeźwiająca moc oksybrazji

ORZEŹWIAJACA MOC OKSYBRAZJI PEELINGU WODNO – TLENOWEGO

Czym jest oksybrazja ?

Inaczej nazywa mikrodermabrazją wodno – tlenową. Jest to rodzaj peelingu mechanicznego w przypadku którego czynnikiem złuszczającym naskórek jest strumień rozproszonych kropelek soli fizjologicznej tłoczonych na powierzchnię skóry pod ciśnieniem sprężonego powietrza przy pomocy specjalnie skonstruowanego aplikatora.

Dla kogo jest ten zabieg i jakie ma działanie?

Oksybrazja jest skuteczną, a zarazem w pełni bezpieczną metodą złuszczania naskórka. Ta metoda jako jedna z licznych zabiegów kosmetycznych jest zupełnie bezpieczna i możliwa do przeprowadzenia w przypadku osób z cerą naczyniową, delikatną i wrażliwą. Podstawą działania oksybrazji jest złuszczanie powierzchniowe warstw naskórka , dzięki czemu jest pobudzany proces gojenia się naskórka – tzw. Proces naskórkowania. Wykonując zabieg wielokrotnie na skórę oddziaływuję się również na skórę właściwą, pobudzając włókna kolagenowe do regeneracji. Dzięki temu znacznie się poprawia kondycja skóry i jej elastyczność oraz spłycenie powierzchniowych zmarszczek. Jest to znakomity sposób na usuwanie zaskórników, zmniejszenie łojotoku oraz ma duży wpływ na bakterie beztlenowe, które są odpowiedzialne za występowanie trądziku pospolitego.

Dodatkowo oprócz procesu złuszczania w oksybrazji wykorzystywania jest terapia zimnem, co jest znakomitym sposobem na hartowanie i wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych. Dzięki temu zabieg jest bezbolesny w porównaniu do mikrodermabrazji korundowej czy diamentowej.

Jest to zabieg, który znajduje się w grupie zabiegów przede wszystkim oczyszczającym, ale niech to was nie zniechęca jeżeli chcecie poprawić kondycje skóry, dotlenić ją, przywrócić jej blask i jędrność.

Jako ciekawostkę warto dodać, że jest zabieg zalecany przez lekarzy również przy łuszczycy (bo usuwa martwe komórki naskórka i nawilża skórę dotkniętą chorobą), a także w trakcie kuracji przeciwłupieżowej. Przez kosmetologów oksybrazja często zaliczana jest do tzw. zabiegów bankietowych, gdyż błyskawicznie i bez efektów ubocznych odnawia skórę, nadając jej młodszy, świeży wygląd. Jest to również bezpieczny i dedykowany zabieg dla pań w ciąży. Śmiało można ją wykonywać nawet na kilka godzin przed wielkim wyjściem takim jak własny ślub.

Podsumowując efekty :

 • doskonałe dotlenienie skóry

 • poprawienie krążenia krwi,

 • wspomaganie mechanizmów odpornościowych,

 • zmniejszone obrzęki i przyśpieszone gojenie się ran,

 • rozjaśnienie, odświeżenie i wygładzenie skóry

 • likwidacja drobnych zmarszczek

 • stabilizacja procesów wydzielania sebum

 • złuszczenie „martwego” naskórka

 • zwężenie porów

 • doskonałe przygotowanie skóry do przyjmowania substancji aktywnych

 • ujednolicony koloryt

Przeciwskazania:

 • Przeciwwskazaniem do oxybrazji są bakteryjne choroby skóry, stany zapalne skóry, łuszczyca i choroby nowotworowe. Nie jest również wskazana u osób w trakcie leczenia retinoidami.

 

Tak więc Drogie Panie nie czekajcie jeżeli jeszcze nie próbowałyście tego innowacyjnego zabiegu o spektakularnych efektach teraz macie doskonałą okazję ponieważ lato jest znakomitym czasem aby wypróbować ten orzeźwiający zabieg w upalne dni

 

 

Kosmetolog, terapeuta SPA w salonie Dotyk Natury Day Spa: lic. Dominika Karpińska

 

ZDJĘCIE: Designed by Freepik