OxyPin™ opatentowane urządzenie do leczenia różnych problemów estetycznych skóry

 

OKSY-MIKRO-MEZOTERAPIA urządzeniem OxyPin™ to kombinacja trzech terapii o potwierdzonej skuteczności podczas jednej sesji zabiegowej.

Pozwala na wszechstronne zastosowanie w zabiegach na twarz i ciało, zapewnia widoczne efekty w krótkim czasie.

Oksy-mikro-mezoterapia jest zabiegiem, który zmusza skórę do intensywnej regeneracji poprzez aktywowanie naturalnych systemów naprawczych. Rezultatem zabiegu jest m.in. zwiększenie napięcia i elastyczności skóry, wzmocnienie naskórka jak również poprawa jego funkcji.

Zabieg zmniejsza widoczność blizn pooperacyjnych, po przebytym trądziku, redukuje drobne zmarszczki i pomaga rozjaśnić przebarwienia. Poprawia grubość żywych warstw naskórka a to sprawia, iż popękane naczynka czy zasinienia pod oczami staja się mniej widoczne, skóra odzyskuje promienny wygląd. 

WSKAZANIA

 skóra wiotka i cienka (twarz, szyja, dekolt, dłonie)

 poszerzone pory

 drobne, płytkie zmarszczki

 nierówna pigmentacja skóry

 skóra poszarzała i źle odżywiona

 blizny i przebarwienia potrądzikowe, pooperacyjne, po oparzeniu

 zniszczenia skóry wynikające z nadmiernego opalania

 cellulit, rozstępy (brzuch, pośladki, uda, ramiona)

 skóra zniszczona po ciąży

NA CZYM POLEGA ZABIEG?

Jest dwuetapowy.

Pierwszym etap polega na wykonaniu bardzo gęstych i odpowiednio głębokich nakłuć na wybranej okolicy twarzy lub ciała, które chcemy poddać regeneracji. Nakłuwanie za pomocą mikroigieł powoduje w obrębie skóry mikrourazy, które prowadzą do uwalniania czynników wzrostu – kluczowych składników biorących udział w procesie gojenia ran. Mają one zdolność pobudzania i zwiększania produkcji naturalnego kolagenu, elastyny i glikozoaminoglikanów (w tym kwasu hialuronowego). Dzięki nakłuciom dochodzi również do zwiększania migracji i namnażania keratynocytów – żywych komórek naskórka, co powoduje zwiększenie grubości skóry i wzmocnienie jej warstwy ochronnej. Nakłucia są wykonane za pomocą specjalnego mezorollera MicroPin®, wyposażonego w obrotowy wałek, który posiada na swojej powierzchni 540 mikroigiełek wykonanych z tytanu. Mają końce w kształcie oszlifowanego diamentu, ułożone są w 9 rzędów i mogą mieć długość od 0.5 mm do 2.0 mm. Podczas jednego zabiegu na skórze powstają dziesiątki tysięcy malutkich mikrootworów! Ciągły strumień tlenu podawany równocześnie z nakłuwaniem sprawia, że zabieg jest obarczony niewielką bolesnością i znikomym dyskomfortem. Zabiegi wykonywane na twarzy są bardziej odczuwalne niż te wykonywane na ciele tj. brzuchu, pośladkach, udach czy ramionach. Na twarzy najbardziej wrażliwe są: nos, krawędzie żuchwy, kości policzkowe i czoło. Tlen podawany pod ciśnieniem już w trakcie nakłuć za pomocą specjalnego mini-pistoletu do infuzji (zwanego fachowo aerografem) zwiększa procesy metaboliczne w komórkach, a tym samym poprawia funkcjonowanie tkanek. Ma również właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne, działa chłodząco i kojąco na skórę.

W drugim etapie kluczową rolę odgrywa infuzyjna, który ułatwia transport substancji aktywnych zawartych w ampułkach ESSENTIA* przez wytworzone podczas nakłucia mikrootwory. Nakłuwanie przełamuje barierę naskórkową, umożliwiając przedostanie się składników aktywnych do głębszych warstw naskórka. Natomiast infuzja ciśnieniowa z podwójną pulweryzacją, która polega na rozbijaniu cieczy na bardzo drobne kropelki lub mgłę, zapewnia równomierne pokrycie skóry leczniczym mezokompleksem podczas ostatniego pasażu mikroigłami. W metodzie tej wykorzystuje się technikę nakłuwania meso-nappage. Absorpcja składników z mezokompleksu ESSENTIA* zwiększona jest o ponad 76%. Wszystko dzieje się w czasie protrombinowym (PTT): 8-11 sekund, po którym płytki krwi ulegają aktywacji i dochodzi do zamknięcia mikrootworów, uzyskanych podczas nakłucia. DŁUGOŚCI MIKROIGIEŁ Do dyspozycji mamy mikroigły różnej długości, które dobierane są do partii twarzy lub ciała na jakiej wykonywany jest zabieg. W przypadku twarzy stosuje się mikroigły od 0.5 mm do 1.0 mm. Krótkie mikroigły o długości 0.5 mm ułatwiają transport substancji aktywnych i pogrubiają naskórek. Sprawdzają się również przy usuwaniu przebarwień i nierównej pigmentacji. Nakłuwanie skóry mikroigłami o długości 1.0 mm prowadzi do powstawania nowych włókien kolagenowych i elastyny oraz jej regeneracji i przebudowy (remodeling). Najdłuższe mikroigły o długości od 1.5 mm do 2.0 mm stosowane są w celu redukcji rozstępów, cellulitu i poprawy jędrności skóry na brzuchu, pośladkach, udach i ramionach.

CZAS ZABIEGU

Cała procedura zabiegowa z przygotowaniem skóry, wykonaniem oksy-mikro-mezoterapii i aplikacją preparatów przynoszących ukojenie i przyspieszających jej regenerację trwa około 60 minut.

ODCZUCIA TOWARZYSZĄCE W TRAKCIE I PO ZABIEGU

W trakcie i bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, lekko opuchnięta, pojawia się uczucie ciepła, pieczenia i lekkiego podszczypywania. Jest to zjawisko naturalne i ustępuje po kilku do kilkunastu godzin. Następnego dnia po zabiegu skóra może być zaróżowiona i napięta, jak po lekkim oparzeniu słonecznym. Po 48 godzinach może pojawić się drobne złuszczanie naskórka.

PRZECIWWSKAZANIA

 aktywny stan zapalny i procesy ropne

 ciąża i karmienia piersią

 cukrzyca

 zaburzenia odporności

 choroby wirusowe (np. aktywna opryszczka)

 alergia na któryś ze składników mezokompleksu stosowanego podczas zabiegu

 ryzyko występowania zwłóknień, keloidów

 stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi

 przyjmowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych np. nurofen, ibuprofen - ryzyko wystąpienia krwawienia

 czynne choroby nowotworowe

ZALECENIA POZABIEGOWE

Obszar skóry który poddany był zabiegowi oksy-mikro-mezoterapii należy oczyszczać łagodnymi środkami myjącymi i nie wolno pocierać skóry, gdyż może to spowodować podrażnienie. Zaleca się stosowanie kosmetyków nawilżających, kojących i przyspieszających regenerację skóry np. z wyciągiem z malwy i wąkroty azjatyckiej, kwasem hialuronowym, betaglukanem, probiotykami, siarczanem miedzi i cynku, sukralfatem, pantenolem (wit. B5). Preparaty te stosować bardziej obficie niż na co dzień – nawet 2-3 razy więcej i częściej. Przez około 5 dni po zabiegu należy bezwzględnie zabezpieczać skórę przed promieniowaniem UV stosując kremy z filtrami, najlepiej SPF 50. Bezpośrednio po zabiegu unikać intensywnego wysiłku fizycznego, sauny, basenu i długich kąpieli w wannie. W czasie rekonwalescencji (do 5 dni) rezygnować z kosmetyków zawierających AHA, retinol, witaminę C w dużych stężeniach. Za przestrzeganie tych prostych zaleceń skóra odwdzięczy się jędrnością, jedwabistą gładkością i miękkością. Będzie wyglądała na wypoczętą i promienną.

ILE ZABIEGÓW NALEŻY WYKONAĆ DLA OSIĄGNIĘCIA PEŁNEGO EFEKTU?

Ilość zalecanych zabiegów zależy od kondycji i problemu zdrowotnego skóry. Pierwsze efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Skóra jest bardziej elastyczna i jędrna, zauważa się poprawę jej struktury i koloru. Dlatego też zabieg oksy-mikro-mezoterapii urządzeniem OxyPin™ zyskał oficjalną nazwę „mocnego zabiegu bankietowego”. Aby otrzymać zauważalną i długotrwałą poprawę stanu skóry konieczne jest wykonanie więcej niż jednego zabiegu. Zwykle jest to seria 3-6 zabiegów w około 2-3 tygodniowych odstępach.

 

*MEZOKOMPLEKS ESSENTIA SKIN

– SPOSÓB DZIAŁANIA

OLEANDER POSPOLITY zwany „RÓŻĄ PUSTYNI”, dzięki swojej aktywności (oleandryna, neriatyna, adrinetyna, I-strofantyna, flawonoidy i witamina K) wykazuje zdumiewające właściwości lecznicze. Jest potężnym stymulatorem układu immunologicznego, skraca czas gojenia się ran, gdy jest stosowany miejscowo.

SODIUM PCA (sól sodowa kwasu piroglutaminowego) występuje naturalnie w ludzkiej skórze. Chroni przed utratą wody, zmniejsza stany zapalne i zapobiega powstawaniu podrażnień powierzchniowych.

ROŚLINNE RNA (BIOPLEX) stymuluje proces tworzenia i wzrost nowych komórek. Zwiększa aktywność BIAŁEK obecnych w preparacie (HYDROLIZOWANE PROTEINY Z RYŻU, HYDROLIZOWANY KOLAGEN, HYDROLIZOWANA ELASTYNA, EGF) które pobudzają produkcję włókien kolagenu i elastyny.

HIALURONIAN SODU jest fizjologicznym składnikiem macierzy międzykomórkowej, która wypełnia przestrzeń między komórkami. Jest bardzo hydrofilny. Na powierzchni skóry tworzy cienki, przezroczysty i niewidoczny płaszcz ochronny, który pomaga zachować delikatność, elastyczność i odcień, wzmacnia również jej naturalny mechanizm ochronny.

GRUPA KWASÓW (AHA + KOJOWY + GABA) ALFAHYDROKSYKWASY (kwas cytrynowy, kwas jabłkowy, kwas glikolowy, kwas winowy, kwas mlekowy) są substancjami naturalnie znajdującymi się w wielu owocach, a ich podstawowa rola polega na zmniejszeniu grubości warstwy rogowej naskórka i konsekwentna stymulacja warstwy podstawowej oraz wzmacnianie syntezy biomolekuł (glikozaminoglikany, kolagen). KWAS KOJOWY jest antyoksydantem i ma działanie przeciwzapalne, jest silnym inhibitorem aktywności tyrozynazy.

GABA (kwas aminomasłowy) hamuje napięcie mięśniowe i zmniejsza głębokość drobnych zmarszczek.

„GLUTHA-VIT” matka wszystkich przeciwutleniaczy, mistrz detoksykacji! GLUTATION to bardzo prosta cząsteczka, która jest produkowana przez cały czas przez organizm. Komórki potrafią syntetyzować ją z trzech aminokwasów: glicyny, kwasu l-glutaminowego i l-cysteiny. Glutation wyłapuje wolne rodniki i melaninę wytwarzaną przez promieniowanie UV i wypycha je z organizmu. Daje też wsparcie dla innych antyoksydantów jak WITAMINA C, która pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu, Regeneruje WITAMINĘ E (tokoferol) i uzupełnia jej silne działanie antyrodnikowe.

WITAMINY Z GRUPY B (B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, B12 i inozytol). przeciwdziałają szkodom spowodowanym przez wolne rodniki. Każda ma odrębną funkcję, działając w synergii pomagają regulować produkcję pigmentu skóry i przyspieszają regenerację skóry.

WITAMINA A (retinol) + KOMPLEKS PEPTYDÓW (ARGIRELINA® heksapeptyd-8 + acetyl oktapeptyd-3 SNAP8) tłumi skurcze mięśni, zapobiegając powstawaniu linii i zmarszczek. Redukcje głębokość zmarszczek na czole i wokół oczu do 63,13%.

ŻEŃ-SZEŃ zawiera dużą ilość substancji biologicznie czynnych (ginsenozydy), które wspierają regenerację komórek skóry poprzez pobudzanie krążenia krwi i zwiększenie wychwytu tlenu.

ALOES chroni skórę przed fotouszkodzeniami, przyspiesza gojenie skóry i działa przeciwzapalne.

MIŁORZĄB JAPOŃSKI korzystnie wpływa na mikrokrążenie skórne i wzmacniają ścianki naczyń krwionośnych MANNURONIAN METYLOSILANOLU (pochodna krzemu organicznego), wiąże wilgoć w naskórku, poprawia jego strukturę.