Zapisz się do Newslettera:

OXY – MIKRO – MEZOTERAPIA URZĄDZENIEM OXYPIN

Oxy-mikro-mezoterapia jest zabiegiem, który zmusza skórę do intensywnej regeneracji poprzez aktywowanie naturalnych systemów naprawczych. Jeden zabieg może rozwiązać wiele Twoich problemów z cerą.

TRZY TERAPIE PODCZAS JEDNEGO ZABIEGU

  • Tlenoterapia, czyli wtłaczanie tlenu pod ciśnieniem, który zwiększa procesy metaboliczne w komórkach i poprawia funkcjonowanie tkanek w organizmie. Tlen ma właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne, działa chłodząco i kojąco na skórę.
  • Mikronakłucia – w skórze zostają utworzone mikrouszkodzenia, za pomocą specjalnej rolki MikropinTM wyposażonej w 540 tytanowych mikroigieł.
  • Mezoterapia mikroigłowa z infuzją bazująca na technice meso – nappage.

DLACZEGO TEN ZABIEG JEST TAK SKUTECZNY? 

CZAS PROTROMBINOWY - jest to czas krzepnięcia osocza prawidłowy wynosi 13-17s. W oxy-mikro-mezoterapii wykorzystywany jest do najszybszego wprowadzenia mezokompleksu w skórę za pomocą mikronakłuć. Dzięki urządzeniu OXYPINTM mezokoktajl zostaje wprowadzony w skórę zanim osocze nie zacznie krzepnąć.

METODA MESSO – NAPAGE  -  polega na wprowadzaniu kropelek mezokompleku w trakcie mikronakłuć.

MEZOKOMPLEKS - różnią się od tradycyjnych mezokoktajli, czy pojedynczych składników. Mezokoktajlem można leczyć różne schorzenia skóry w przeciwieństwie do mezokoktajlu lub pojedyńczego składnika, który jest przypisany do danego schorzenia. Mezokompleks Essentia Skin wpływa na powstawanie włókien kolagenowych, pobudza i wzmacnia w skórze procesy regenerujące, przyspiesza gojenie ran, wyraźnie poprawia strukturę skóry, silnie nawilża tkanki skóry i powoduje niezwykły efekt rozjaśnienia. Mezokompleks składa się z roztworu bazowego i minimum 4 kompleksów zmieszanych.

Największą zaletą mezokomleksu są:

  • składniki aktywne o jakości farmaceutycznej
  • wysokie stężenie składników aktywnych
  • składniki ochronne i przeciwzapalne (np. ekstrakt z korzenia żeń-szenia)
  • antyoksydanty w celu zrównoważenia odpowiedzi na wolne rodniki.

CO SIĘ DZIEJE W TRAKCIE ZABIEGU

Przed wykonaniem właściwego zabiegu dokładnie oczyszczamy skórę. Ponieważ same mikronakłucia są dość bolesne (w zależności od progu bólu) często w celu znieczulenia stosujemy oxybrazję, czyli peeling wodno – tlenowy. Dzięki schłodzeniu ból jest mniej odczuwalny, dodatkowo sól fizjologiczna dezynfekuje powierzchnię, którą będziemy poddawać mikronakłuciom. W trakcie zabiegu skóra robi się zaczerwieniona i lekko opuchnięta, często z kropelkami krwi. Odczucia w trakcie zabiegu podczas nakłuwania często są określane jako drapanie lub łaskotanie. Natomiast po uwolnieniu mezokompleksu odczuwane jest pieczenie lub ,,palenie” skóry. Bezpośrednio po  zabiegu ulgę przynosi schłodzenie tlenem lub solą fizjologiczną. Profesjonalny krem MADER, który stosujemy na zakończenie zabiegu chroni skórę przed złym wpływem czynników zewnętrznych. Zaczerwienienie utrzymuje się do 2 dni. Mamy wówczas odczucie jakby nasza skóra była ściągnięta, napięta -  należy wtedy stosować kremy nawilżające wysokiej jakości. Po 3 – 10 dniach od zabiegu skóra może zacząć się delikatnie łuszczyć - należy wtedy wykonać delikatny peeling enzymatyczny lub drobnoziarnisty i w dalszym ciągu używać kremu nawilżającego. 

Zabieg oxy – mikro – mezoterapii urządzeniem OXYPINTM niestety nie należy do najprzyjemniejszych, ale za to, już po pierwszym zabiegu widać efekty: skóra zmienia swoją gęstość, spłycają się zmarszczki, zmniejszają się przebarwienia, blizny zaczynają się przebudowywać i zmieniają swoją strukturę. Najlepsze efekty osiągniemy po serii zabiegów od 3 do 6 zabiegów co 2-3 tygodnie.

 

 dyplomowana kosmetyczka, terapeuta SPA w Dotyk Natury Day Spa Magda Świętochowska