Zapisz się do Newslettera:

Piękna na plaży bez cellulitu i zbędnych centymetrów - imponujące działanie liposukcji ultradźwiękowej

Liposukcja ultradźwiękowa czym jest i dlaczego warto się nią zainteresować? Z czysto fizycznego punktu widzenia stymulacja ultradźwiękowa określana  jest często jako "wewnętrzny mikromasaż". Działanie biologiczne fali ultradźwiękowej jest wynikiem mobilizacji lokalnego mikrokrążenia oraz oddziaływaniem mechanicznym na struktury tkankowe. Drgania akustyczne pojawiające się na skutek rozchodzenia się fali wpływają na właściwości koloidów tkankowych, stymulują syntezę kolagenu oraz wpływają na jego sprężystość. Wytworzone ciepło powoduje rozszerzenie naczyń oraz polepszenie procesów metabolicznych w tkankach. Przyspieszeniu ulega drenaż w układzie żylnym i chłonnym. Zabiegi z użyciem fali ultradźwiękowej wspomagają transport substancji czynnych poprzez mieszki włosowe oraz gruczoły potowe w głąb skóry. 
     
    Tyle z punktu widzenia fizyki, ale dlaczego zabieg znany dotąd głównie z medycznego wykorzystania znalazł swoje miejsce również w walce ze zbędnymi centymetrami? Otóż istotą metody jest selektywne usuwanie tkanki tłuszczowej w miejscu działania fali ultradźwiękowej, na skutek uszkodzenia błon komórek tłuszczowych. Uwolnione z komórek tłuszczowych trójglicerydy są metabolizowane do glicerolu i wolnych kwasów tłuszczowych przez procesy metaboliczne zachodzące w warunkach fizjologicznych. Stąd ważne jest picie sporej ilości wody, przynajmniej 2l dziennie i stosowanie lekkostrawnej diety, a także zrównoważonego i zróżnicowanego wysiłku fizycznego aby nie obciążać organizmu i wspomagać te procesy.
 
    Zabiegi warto łączyć także z drenażem limfatycznym. Dzięki temu szybciej usuwamy z organizmu zbędne produkty rozkładu w procesach metabolicznych. Osiągamy wówczas szybsze i bardziej widoczne rezultaty zabiegów.   
    
    A zatem co nam daje liposukcja ultradźwiękowa? Jest to przede wszystkim bezbolesny i nieinwazyjny zabieg. Redukuje cellulit i komórki tłuszczowe, zwiększa gładkość, elastyczność i jędrność skóry. Przyspiesza metabolizm, zmniejsza zastoje limfatyczne, regeneruje włókna kolagenowe. Po zabiegach liposukcji ultradźwiękowej połączonych z racjonalną, zdrową dietą oraz aktywnością fizyczną Twoje nogi, brzuch i poślaki będą się prezentować na plaży nienagannie, a Ty będziesz mogła skupić 100% swojej uwagi na relaksowaniu się i spędzaniu czasu z bliskimi.
 
Fizjoterapeutka, terapeuta SPA w salonie Dotyk Natury Day Spa - mgr Elżebieta Aleksiejuk