Zapisz się do Newslettera:

Skuteczne odmładzanie przy użyciu fal radiowych

Skuteczne odmładzanie przy użyciu fal radiowych

Zwiotczenie naszej skóry jak i pojawienie się zmarszczek w okolicy twarzy, szyi i dekoltu to typowe objawy postępującego procesu starzenia się skóry. Na przełomie ostatnich lat powstało wiele sposobów walki z nieubłaganie upływającym czasem, jednakże niestety wiele z tych metod  powoduje skutki uboczne. Tutaj na scenę wchodzi nowa nieinwazyjna metoda odmładzania skóry jaką jest terapia przy użyciu fal radiowych (RF) o określonej długości.  

Bardzo częstym zadawanym pytaniem jest zapytanie o sposób działania i wpływ fal radiowych na nasza skórę. Otóż fala radiowa, która przepływa przez skórę w momencie zabiegu delikatnie podnosi temperaturę tkanek oraz stymuluje do odnowy komórki. Aktywuje się również proces w warstwach głębokich skóry, który uaktywnia wytwarzanie się nowego kolagenu, dzięki temu ulega poprawie napięcie skóry, jej faktura oraz elastyczność, a zmarszczki ulegają znacznemu spłyceniu. Dodatkowo w przeciwieństwie do laseroterapii, zabieg wykonywany przy użyciu fal radiowych nie ma wpływu na melaninę, która warunkuje koloryt skóry. Dzięki temu zabiegi mogą być wykonywane u osób o rozmaitych fototypach skóry. Niezwykłą zaletą jest również brak okresu rekonwalescencji, za czym idzie szybki powrót do codziennych obowiązków. Skóra po zabiegu ma ładny  koloryt oraz jest napięta.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Jak najbardziej, bardzo rzadkim skutkiem ubocznym jest pojawienie się lekkiego obrzęku oraz rumienia który się utrzymuję do 24h, skutki te pojawiają się bardzo sporadycznych przypadkach. Czas trwania zabiegu nie powinien przekraczać 20 minut. Jest to ograniczenie jakie jest w pełni bezpieczne dla organizmu natomiast wydłużenie czasu może spowodować negatywne skutki oraz może być zagrożeniem dla naszego organizmu. Należy pamiętać, aby osoba wykonująca zabieg odpowiednio dobrała parametry które są odpowiedzialne za białka zlokalizowane w skórze. Czyli nieodpowiednie dobranie może poprowadzić za sobą nieodwracalną koagulację białek, a  w konsekwencji pojawią się twarde struktury o nieregularnych kształtach w głębszych warstwach skóry.

Opisana powyżej terapia przy użyciu fal radiowych cieszy się w obecnej chwili ogromnym zainteresowaniem. Przede wszystkim w porównaniu do zabiegów chirurgicznych niesie za sobą znacznie mniej skutków ubocznych. Efekty są bardzo zadowalające, a przy tym całość zabiegu oraz odczucia "po" są bezbolesne. 


 

 

 

Kosmetolog, terapeuta SPA w salonie Dotyk Natury Day Spa: lic. Dominika Karpińska

 

Zdjęcie: Designed by Freepik