Zapisz się do Newslettera:

Skuteczne usuwanie zmarszczek!

Skuteczne usuwanie zmarszczek!

Zabiegi usuwające zmarszczki należą do najbardziej popularnych z zakresu szeroko pojętej medycyny estetycznej.
Powszechnie wiadomo, że zmarszczki są wypadową ruchów mimicznych, a także siły grawitacji działającej na naszą skórę.
Możemy więc zmarszczki podzielić na mimiczne i grawitacyjne.

Kiedy zmarszczki nie są aż tak bardzo widoczne możemy usuwać je stymulując skórę do pogrubienia, poprzez zastosowanie mezoterapii, masażu liftingującego, radiofrekwencji itd., a co za tym idzie nieinwazyjnie usuwać zmarszczki i linie. 

Kiedy mamy do czynienia ze zmarszczkami grawitacyjnymi, do walki wkracza sprzęt ujędrniający skórę – bo dzięki niemu odwracamy działanie grawitacji lub/i wypełniacze tkankowe. Nie ma się czego obawiać myśląc o usuwaniu zmarszczek takimi metodami! Wypełniacze to gęsty kwas hialuronowy – a więc składnik fizjologicznie występujący w naszej skórze, który podaje się w miejsce zagłębienia skóry aby ją unieść. To uniesienie powoduje spłycenie zmarszczki – oczywiście na pewien określony czas – najczęściej 10-12 miesięcy.

Likwidowanie zmarszczek jest procesem wieloetapowym, wymagającym często wsparcia dietetyka, fizjoterapeuty, użycia nowoczesnego sprzętu – ale jest procesem możliwym i skutecznym.

Pamiętajmy, że każda skóra, każda twarz starzeje się trochę inaczej i każdą zmarszczkę będziemy likwidowali w optymalny dla niej sposób.

Nas również obowiązuje złota zasada w zakresie usuwania zmarszczek – łatwiej zapobiegać niż leczyć. Nie zapominajmy więc, że nasz wygląd i zdrowie to suma małych rzeczy – tych które robimy każdego dnia 

Dlatego zachęcamy do konsultacji w zakresie dobierania spersonalizowanej pielęgnacji domowej, stosowanej suplementacji, diety.

Zdjęcie: Designed by Freepik