Zapisz się do Newslettera:

Skuteczny sposób na "kurze łapki"

Niestety, ale moda na zdrowy styl życia, filtry SPF +50 i odpowiednia pielęgnacja domowa są za słabe w walce ze zmarszczkami – zwłaszcza w okolicach oczu.

Skóra wokół oczu jest bardzo wymagająca, cienka, a krążenie jest znacznie słabsze niż w innych obszarach twarzy - tym samym bardzo podatna na powstawanie zmarszczek i opadanie powiek. Niechciane i nielubiane zmarszczki wokół oczu są zmorą każdej kobiety w coraz młodszym wieku.

Na rynku kosmetycznym mamy już wiele sposobów na walkę ze zmarszczkami: botoks, lifting twarzy, pełna gama zabiegów laserowych, nici hialuronowe czy też mezoterapia igłowa. Jednak są to zabiegi mocno inwazyjne, często wymagające długiej rekonwalescencji. Iniekcje, igły, ból - nie każdy to lubi. Botoks - sparaliżowane mięśnie i trzeba to powtarzać, niekoniecznie zawsze ładnie wygląda... Jest jednak metoda bezbolesna, bezinwazyjna a przede wszystkim skuteczna - radiofrekwencja, która łagodnie usuwa zmarszczki za pomocą fal radiowych.

Jak to działa?

Urządzenie emituje fale radiowe wytwarzane przez prąd wysokiej częstotliwości. Energia elektryczna zamieniana jest na elektromagnetyczną, która dociera do tkanek, gdzie następuje ich przegrzanie przez wzbudzanie jonów. Zabieg polega na przegrzewaniu włókien kolagenowych, co wywołuje ich skurczenie i napinanie, dzięki czemu następuje proces regeneracji. Fibroblasty zaczynają wytwarzać dużo więcej włókien, co skutkuje wygładzeniem istniejących zmarszczek, poprawą jędrności i elastyczności skóry, a także zapobiega powstawaniu kolejnych nierówności. Efektem tej reakcji jest odzyskana przez skórę sprężystość i elastyczność. Zabiegi niwelują efekty starzenia oraz działają zapobiegawczo zwiększając gęstość i odporność skóry.

Efektem jest znaczne wygładzenie i napięcie, a co za tym idzie - widoczne podniesienie wiotkiej skóry. Pamiętajmy ze zabiegi falami są bezbolesne. Głowica przyjemnie podgrzewa skórę poddawaną zabiegowi, nie ma uczucia pieczenia czy poparzenia.

Jak wyglądamy po zabiegu ?

Jedyną reakcją niepożądaną jaką obserwuję (występującą rzadko) jest zaczerwieniona skóra, jednak ten rumień mija po około godzinie od zabiegu. Poza tym skóra od razu jest gładsza, bardziej napięta, jędrna i pełna blasku. Oczy nie wyglądają już na zmęczone tylko na wypoczęte! Pozbywamy się w ten sposób „kurzych łapek” i worków pod oczami. Dodatkowo, w trakcie serii zabiegów następuje zmiana w kondycji naszej skóry z cienkiej jak pergamin w jędrną i sprężystą.

Jeden zabieg, czy seria ?

Pierwsze efekty widać już po pierwszym zabiegu. Aby uzyskać efekt na dłużej skóra potrzebuje „zastrzyku” serii zabiegów.

Seria najlepiej min. 3, 4 do nawet 10 zabiegów w zależności od wieku i ilości zmarszczek. Zabiegi w serii wykonujemy w odstępie 7 - 10 dni. Po serii radiofrekwencji skóra wygląda o kilka lat młodziej.

Przeciwwskazania: ciąża, nowotwory, metalowe elementy w okolicy głowy, rozrusznik serca, niewydolność krążenia, ropne zapalenia skóry. 

Kosmetolog, terapeuta SPA w salonie Dotyk Natury Day Spa: lic. Dominika Karpińska