Zapisz się do Newslettera:

SPIRALA ANTYKONCEPCYJNA a zabiegi z wykorzystaniem fali radiowej i tecar terapii

Obecnie wkładki antykoncepcyjne przeżywają prawdziwy renesans - coraz więcej Pań z chęcią sięga po ten rodzaj antykoncepcji. Jednocześnie świadome i dbające o siebie kobiety korzystają z zabiegów wspomagających ich naturalne procesy regeneracyjne, takie jak fale radiowe oraz tecar terapia - tylko czy takie połączenie jest bezpieczne?

DWA RODZAJE WKŁADEK ANTYKONCEPCYJNYCH:

• spirala niehormonalna (z powłoką miedzianą lub ze srebra)

• wkładka hormonalna (wykorzystuje działanie progesteronu)

CZY SPIRALA JEST PRZECIWWSKAZANIEM DO ZABIEGÓW Z WYKORZYSTANIEM FALI RADIOWEJ?

Zabiegi z wykorzystaniem fali radiowej są najczęściej wybierane przez naszych Gości z racji na ich zbawienne działanie na skórę.

Na twarzy – niwelują zmarszczki, poprawiają gęstość skóry.

Na ciele – usuwają cellulit, nadmiar tkanki tłuszczowej, ujędrniają, spłycają znacząco rozstępy.

W Dotyk Natury Day Spa wykorzystujemy fale radiowe o  częstotliwości 1 MHz oraz  480 – 520kHz (tecar terapia)  - a im niższa częstotliwość tym głębsze oddziaływanie fali radiowej.

  • Ponieważ srebro i miedź są bardzo dobrymi przewodnikami ciepła istnieje ryzyko zaburzenia pracy spirali niehormonalnej podczas oddziaływania na nią falą radiową spirala niehormonalna (starego typu) jest przeciwwskazaniem do zabiegów fali radiowej w obrębie brzucha, ud czy pośladków (ostatecznie można jednak wykonać zabieg ale z ominięciem okolic z wkładką).
  • Wkładki  hormonalne (nowego typu) – jeśli nie zawierają elementów metalowych nie są przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegów z użyciem fal radiowych.
  • Zabiegi na twarz można spokojnie wykonywać w obu przypadkach. 

 

dyplomowana kosmetyczka, terapeuta SPA w Dotyk Natury Day Spa Joanna Pietrowa

Zdjęcie: Designed by Freepik