Zapisz się do Newslettera:

Sposoby na cienie pod oczami

Sposoby na cienie pod oczami

Nasze spojrzenie wyraża często więcej niż 1000 słów. To oczy są największym wyznacznikiem naszego zmęczenia i przepracowania. Niewyspanie lub całkowity brak snu objawia się najczęściej worami lub cieniami pod okiem. Zdarzają się również osoby, które taką okolicę oka zapisaną mają w genach. Często pytacie nas jak radzić sobie z tym mankamentem urodowym, a my w związku z tym mamy dla Was kilka porad :)

SEN

Niezaprzeczalnie najlepszym lekarstwem na opuchnięte, przemęczone, z sińcami oczy jest sen. Ciężko stwierdzić ile dokładnie ma być to godzin snu, ponieważ każdy indywidualnie potrzebuje określonej dawki. Przyjęło się jednak, że większość ludzi powinna systematycznie przesypiać 6-7h, gdzie słowo “systematycznie” ma tu ogromne znaczenie :) Wiadomo, że w obecnych czasach różnie z tym naszym nocnym życiem bywa. Dla wielu 24h to za mało by załatwić wszystko w pracy, ogarnąć mieszkanie, a co dopiero poświęcić chwilę na przyjemności. Lecz pamiętajmy, że tylko wtedy gdy będziemy dbać o nasze zdrowie będziemy w stanie dawać z siebie 100% (albo i więcej :)). Starajmy się więc nie przeforsowywać. Słuchajmy naszego organizmu i gdy mówi: “koniec na dziś”, poddajmy się temu. Nasz organizm działa trochę jak skarbonka; zbiera, zbiera a w pewnym momencie pęka, i wydaje nam pięknym za nadobne.

KOREKTOR

Gdy mimo wszystko budzisz się, patrzysz w lustro i nie wierzysz w to co widzisz, nie martw się, korektor pod oczy to zawsze dobre i szybkie rozwiązanie! :) Dlaczego korektor nie podkład? Ponieważ skóra w okolicy oka jest zdecydowanie delikatniejsza od reszty twarzy. Co za tym idzie, podkład będzie dla tej okolicy za ciężki, więc jeśli nie chcesz w przyszłości dodatkowo męczyć się ze zmarszczkami, uzupełnij swoją kosmetyczkę o ten produkt.

Jeśli decydujesz się na korektor o kolorze beżowym, cielistym, wybierz ten o ton jaśniejszy od Twojego podkładu, otrzymasz dodatkowe rozświetlenie, dzięki czemu Twoje spojrzenie będzie totalnie świeże :)

Możesz również wybrać korektory korygujące, np.:

Żółty – na fioletowe cienie pod oczami

Fioletowy – na żółte cienie

Zielony – na czerwone cienie

MASAŻ

Pomijając fakt, że masaż twarzy to czysta przyjemność, na którą każda kobieta powinna znaleźć od czasu do czasu chwilę, ma on również działanie drenujące, tzn. likwiduje obrzęki okolicy oka. Nie tyle cienie pod oczami co opuchnięcia – a dzieje się tak za pomocą mechanicznego przepchania limfy.
 
Dodatkowo, kosmetolog podczas wykonywania zabiegu może zastosować preparaty na okolicę oka, które będą miały działanie kojące oraz nawet liftingujące.
 
My same również możemy wykonywać automasaż podczas codziennej pielęgnacji :)
 
Aby zlikwidować cienie domowymi sposobami, zastosuj kompresy z esencji czarnej herbaty, naparu świetlika lub chabru. Płatki higieniczne połóż na oczy i pozostaw na kwadrans. Podobny efekt uzyskamy robiąc okład ze startego surowego ziemniaka.

MEZOTERAPIA

Ten zabieg daje świetne efekty dzięki stymulacji kolagenu, dotlenieniu oraz ukrwieniu skóry, a także mechanicznemu przepchaniu gromadzącego się w okolicy oka płynu, wywołującego obrzęk. Jest to bomba witaminowa dla naszej skóry, zawarty w koktajlu między innymi ekstrakt z różczyka działa bardzo silnie uszczelniająco na naczynia krwionośne, co skutkuje redukcją zasinień okolicy oka.

Zdjęcie: <a href='http://www.freepik.com/free-photo/blue-eye-close_966222.htm'>Designed by Freepik</a>

<a href='http://www.freepik.com/free-photo/tired-teen-yawning_937191.htm'>Designed by Freepik</a>

<a href='http://www.freepik.com/free-photo/_1014626.htm'>Designed by Freepik</a>