Zapisz się do Newslettera:

Tecar Terapia TR Beauty Elite - tajemnicza super technologia

Radiofrekwencja monopolarna, czyli tecar terapia umiejętnie wykonana pozwala osiągać rewelacyjne efekty przeciwbólowe (fizjoterapia), redukujące miejscową tkankę tłuszczową (odchudzanie), ujędrniające, antycellulitowe i wygładzające zmarszczki (kosmetyka).

Technika monopolarna wykorzystywana w tecar terapii opiera się o zastosowanie elektrody czynnej służącej do przeprowadzenia zabiegu i elektrody biernej spełniającej funkcję anteny odbiorczej zamykającej obwód elektryczny. Zasada działania opiera się o uzyskanie efektu termicznego, który generowany jest pod elektrodą czynną w wyniku zagęszczenia energii, co jest spowodowane tym, że powierzchnia tej elektrody jest dużo mniejsza niż powierzchnia elektrody biernej. Takie ułożenie elektrod umożliwia głęboką penetrację energii w tkankę, a tym samym wytworzenie ciepła w głębszych warstwach skóry i tkanki podskórnej. Pod wpływem wytworzenia się endogennego ciepła dochodzi do przebudowy macierzy pozakomórkowej skóry właściwej, m.in skręcenia i skrócenia włókien kolagenowych, degradacji starych włókien i stymulacji syntezy nowego kolagenu. Pobudzane są procesy regeneracyjne i zwiększa się uelastycznienie skóry. Wykorzystanie częstotliwości w zakresie 480-520 kHz warunkuje osiągnięcie optymalnej temperatury do pełnej aktywacji komórkowej. BLIZNY I ROZSTĘPY – JUŻ NIE TAKIE STRASZNE Ogrzanie tkanek skóry właściwej i tkanki podskórnej do temperatury 45C powoduje stymulację procesów fizjologicznych związanych z termoregulacją organizmu. Ma to swoje zastosowanie np. w terapii blizn. Wywołanie biostymulacji wewnątrztkankowej powodującej ruchy macierzy międzykomórkowej, odżywia komórki i wpływa na ich metabolizm. To z kolei przyczynia się do redukcji zwłóknień i aktywuje procesy regeneracyjne. 

Powyżej mamy przykład wyraźnej zmiany w wyglądzie i strukturze blizny u młodej kobiety po cięciu cesarskim dokonanym ok. 6 m-cy wcześniej po wykonaniu jednego zabiegu tecar terapii i dermomasażu   co przyczyniło się do rozbicia zwłóknień i wyraźnie rozjaśniło koloryt blizny.

 Fizjoterapeutka, terapeuta SPA w Dotyk Natury Day Spa - mgr Elżebieta Aleksiejuk