Zapisz się do Newslettera:

Thalgo - luksus i piękno z morza

Thalgo LA BEAUTE MARINE

Thalgo to marka francuska ciesząca sie renomą niezwykle ekskluzywnej. Jest ona określana mianem "morskiego edenu". Ten dar w dziedzinnie spa jest już od 50 lat na świecie. Jest autorem bardzo wielu patentów, które wywołały zachwyt i przewrót na rynku kosmetycznym. Thalgo bazuje przede wszystkim na wodzie morskiej wykorzystując jej dobroczynne właściwości, nie zapominając o faunie i florze dzieki czemu powstają najwyżeszej jakości preparaty, które w rezuktacie zdobywają prestiżowe nagrody w Polsce i na świecie. Algi, są jednym z głównych stosowanych składników.

CO TO JEST ALGA?

Otóż włąśnie one zaopatrują nasze skóry w witaminy, proteiny, aminokwasy i składniki mineralne, dzieki czemu stymulują, regenerują tkanki i komórki zapewniając prawidłowe nawilżenie. Znajdują się w kosmetykach z przeznaczeniem dla skór np. suchych, mocno odwodnionych. Znakomite działanie wykazują w kosmetykach antycellulitowych. Pielęgnacja włosów, żele, odżywki i szampony także mają w swoim składzie algi.

Wyjątkową algą jest alga mikronizowana. Co to takiego? To algi poddane naturalnemu suszeniu, osobnemu zmieleniu i następnie pod zmienionym ciśnieniem jonowa dobroczynna zawartość wydostaje się. Proces zakończony jest w koleketorze i otrzymujemy "magiczny proszek" ALGĘ MIKRONIZOWANĄ. W składzie stosowanych alg znajdują się brunatnica - pochadząca z Francji, brązowe algi - listownica plaszczasta bogata w witaminy, morszczyn pęherzykowaty - występujący w wodach Morza Północnego - zawiera jod, związki śluzowe, błonnik znakomity drenaż i detoksykant. Sałata morska - bogata w wartości odżywcze (witaminy A,B,C,E, AMINOKWASY, FENYLOALANINE,LIZYNE,WALINE). Chrząstnica kędzierzawa - antyoksydant, zmiękczacz. Algi zielone - tworzące np. film ochronny, brązowe algi -symulują witalną energię skóry. Szkarłatnica pępkowa - chroni przed infekcjami i wzmacnia barierę lipidową naskórka. Zilone wodorosty - regulujące gospodarkę wodną. Niebieska alga - bogata w minerały i witaminy posiadająca właściwości przeciwstarzeniowe. Zielenica, która stymuluje komunikację miedzy skórą właściwą, a naskórkiem. Morszczyn piłkowany mający zastosowanie w fitoterapii i kosmetyce. Czerwone algi spowalniające rozpad kwasu hiauluronowego oraz wiele innych gatunków i rodzajów alg.

Thalgo jest bogate w kompleksy i składniki ich własnych patentów. Ich oferta zawiera linie takie jak zmywacze do twarzy, preparaty złuszczające i specyficzne. Mają kilkanaście swoich lini, IBEAUTY, linie do pilegnacji skóry wrazliwej, linie odżywcza, intensywnie nawilżającą, rozjaśniaąco - odmładzającą, organiczną normalizującą, z hormonami algowymi, z kolagenem, z kwasem hiaulurownoym, z krzemem, upiekszjacą, do skóry męskiej z kwasami AHA i BHA i wiele innych. W związu z powyższym wniosek jest jeden: spektrum działania jest niesamowicie szerokie. Zasięg mozliwości niemalże nieograniczony, a peparaty wykorzystywane w zabiegach i kosmetykach sa naprawdę niesamowite.

Jako jedna z nielicznych firm, posiada własne nowoczesne labolatoria produkcyjne. Dzieki temu jako jedna z niewielu posiada szeroki wachlarz zabiegów autorskich na ciało, kilkadzesiąt zabiegów na twarz, suplementy diety oraz masaże. Jest to marka posiadająca gwarancję prestiżu i profesjonalizmu. Świat Thalgo to wyjątkowy morski świat, w którym każdy odnajdzie drogę do samego siebie.

BEAUTY HYDRATION RITUAL

Bez względu na wiek, nasza cera potrzebuje odpowiedniego nawilżenia. Każdy z nas czuje dyskomfort, kiedy nasza skóra dostarcza nam uczucia ściągnięcia oraz ma wiele zmian spowodowanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem skóry. Beauty Hydration Ritual - ekskuzywny zabieg nawilżająco - upiększający ma przede wszystkim na celu uzupełnienie niedoboru wody w naskórku, odbudownaie płaszcza hydro-lipidowego, poprawe elastyczności i nawilżenie.

Oprócz tego, że jest to zabieg kosmetyczny dzieki zawartym z głebin oceanu kompleksom, morskim składnikom, oraz kwasu hiauluronowego jest to również zabieg niesamowicie ekskluzyny. Zawdzięcza to relaksacyjnemu rytuałowi powitania oraz masażowi twarzy, szyji, dekoltu i całych rąk wykonywnanemu podczas zabiegu. Cały rytuał odpręża, relaksuje i oddaje nasze ciało i umysł do "morskiego edenu".

Po zabiegu nasza skóra jest roświetlona pozbawiona oznak zmęczenia, geboko nawilżona, drobne zmarszczki ulegają spłyceniu i w efekcie skóra jest pięknie wygłodzona.

Znakomitym pomysłem dla osób, które lubią zabiegi kompleksowe jest połączenie tego rytualnego zabiegu wraz z zabiegiem oksybrazji, kawitacji lub mikrodermabrazji. Takie połączenie sprawi, że nasza skóra będzie wyglądała olśniewająco.

Kosmetolog, terapeuta SPA w salonie Dotyk Natury Day Spa: lic. Dominika Karpińska