Zapisz się do Newslettera:

Wyszczuplanie i redukcja cellulitu w profesjonalnym wykonaniu - który zabieg jest dla mnie....

PROFESJONALNA KONSULTACJA - ANALIZA SKŁADU CIAŁA, POMIARY

Jest dużo sposobów na walkę z cellulitem i zbędnymi centymetrami. Jest to jednak problem na tyle złożony, iż często zabiegi wykonywane w domu bez podparcia odpowiednią dietą i bez dodatkowego, celowego wysiłku fizycznego są jak "bicie piany". Jeżeli chcemy skuteczne rozprawić się z wyżej wymienionymi defektami warto się udać na profesjonalną konsultację. Wykonać analizę składu ciała. Często już takie podstawy pozwolą przeanalizować problem i wybrać odpowiednie zabiegi do tego, aby osiągnąć wymarzony efekt.
Często podpowiedź może stanowić już wygląd skóry. A dlaczego? Odpowiedź znajduje się w budowie skóry. Profesjonalny terapeuta potrafi odpowiednio ocenić stan skóry, stadium cellulitu, ewentualne nieprawidłowości w funkcjonowaniu układu limfatycznego. Skóra właściwa jest grubą warstwą skóry pokrytą ochronną warstwą naskórka. Zbudowaną z tkanki łącznej zawierającej kolagen, który nadaje skórze wytrzymałość, giętkość i sprężystość. To jeszcze nie wszystko - między włóknami tkanki łącznej tkwią komórki tłuszczowe. U mężczyzn przeplatające się włókna tkanki łącznej stanowią gęstą sieć, dzięki czemu komórki tłuszczowe nie tworzą wypukłości. U kobiet niestety ta sieć jest luźniejsza, przez co komórki tłuszczowe tkwią płycej pod skórą, mają więcej luzu i się rozrastają. A kiedy w organizmie przybywa tłuszczu komórki pęcznieją i tworzą pod skórą grudki.

LIPOSUKCJA ULTRADŹWIĘKOWA

I te panie zachęciłabym do skorzystania z zabiegu liposukcji ultradźwiękowej. Fale ultradźwiękowe w tym zabiegu ogniskują się w komórkach tłuszczowych, powodują zmniejszenie ich objętości, a nawet redukcję niektórych z nich. Rozbity tłuszcz jest przemieszczany drogami limfatycznymi. Usunięcie go z organizmu następuje w wyniku naturalnych procesów metabolicznych. Krótko mówiąc jest to świetny zabieg dla pań z widocznymi pod skórą grudkami utworzonymi z napęczniałych komórek tłuszczowych. 

FALE RADIOWE Z LASEREM BIOSTYMULUJĄCYM

     Innym pomocnym zabiegiem są fale radiowe z laserem biostymulującym. Laser podnosi temperaturę w tkance tłuszczowej, przyspiesza metabolizm, przygotowuje głębsze warstwy skóry na działanie fal radiowych. I właśnie falami radiowymi sięgamy do włókien kolagenowych, o których była mowa powyżej. Powodując ich przegrzanie pobudzamy je, by stały się bardziej sprężyste, co wydatnie wpływa na wygląd skóry, która często zwłaszcza na brzuchu staje się wiotka. Fale radiowe wpływają na tkanki powierzchowne i głębiej położone, co wydatnie wpływa na ich dotlenienie, odżywienie i mikrocyrkulację. U młodszych pań efekt jest widoczny nawet po pierwszym zabiegu. Jest to wygodna alternatywa dla pań, które boją się igieł związanych z zabiegiem mezoterapii mikroigłowej, a chcą poprawić wygląd skóry zmieniony np. po ciąży lub utracie masy ciała lub zwiotczenie skóry związane z wiekiem.    

MASAŻE PODCIŚNIENIOWE (masaż bańką chińską z wyszczuplającym masażem ręcznym, dermomasaż, drenaż limfatyczny aparatem "Doctor Life") MASAŻ LIMFATYCZNY

     Wzrost komórek tłuszczowych ma również wpływ na uciśnięcie naczyń włosowatych, przez co wzrasta w nich ciśnienie, w rezultacie zwiększa się przepuszczalność naczyń żylnych, zwalnia się przepływ krwi i mamy obrzęki. Dodajemy do tego zaburzenia układu limfatycznego - słaby przepływ, to brak oczyszczania organizmu z toksyn, które często znajdują sobie przyjazne siedlisko w komórkach tłuszczowych. I tu pomocą staje się masaż podciśnieniowy, który możemy wykonać bańką chińską lub aparatem o nazwie dermomasaż. Poprawia on ukrwienie i dotlenia, a masaż mechaniczny w postaci kulek dołączonych do głowicy dermomasażera udrażnia układ limfatyczny usprawniając proces usuwania toksyn z organizmu i przyspieszając procesy metaboliczne.

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA

      Mezoterapia mikroigłowa to świetny sposób na pozbycie się większości problemów skóry, takich jak rozstępy, cellulit, brak jędrności i elastyczności. Zabieg polega na nakłuciu naskórka. Przerwanie jego ciągłości pobudza organizm do  wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny. Zabieg wykonujemy przy pomocy specjalistycznej rolki z dużą ilością mikroigieł. Przy jej pomocy tworzymy na skórze mikrokanały, przez które wnikają substancje czynne z mikrokoktajlu - ich wchłanianie zwiększa się nawet o 70%. Rodzaj mikrokoktajlu dobierany jest do potrzeb skóry, może zawierać kwas hialuronowy, kolagen lub składniki antycellulitowe i pobudzające metabolizm, takie jak kofeina , l-karnityna, wyciąg z karczocha. Poleca się wykonanie minimum trzech zabiegów, aby uzyskać jak największą skuteczność.
 

BODY WRAPPING ("Siła Kofeiny", "Mikronized marine algae body wrapp")

      Warto dodać do tego zabiegi poprawiające wygląd i kondycję skóry, takie jak wrappingi, czyli nakładamy preparat z substancjami aktywnymi, takimi jak kofeina, wyciągi z ziół lub mikronizowana alga i owijamy ciało lub wybrane okolice folią, by zwiększyć efekt termiczny i odciąć dopływ powietrza, co zwiększy nam przyswojenie substancji aktywnych. Świetny zabieg przeciwobrzękowy i uzupełniający powyżej opisane.

ZDROWA, DOPASOWANA INDYWIDUALNIE DIETA, WYSIŁEK FIZYCZNY

       Bez względu jednak na to, który zabieg wybierzemy, pojedynczy nic nam nie da. Decydujmy się na serię, by być zadowolonymi z efektów. Warto także łączyć zabiegi, aby uzyskać wielowymiarowy efekt, zwłaszcza że wiele pań ma nie tylko jeden objaw cellulitu. Ale nawet seria nie da wymiernych korzyści, jeżeli nie zmienimy diety i nie podejmiemy celowego wysiłku fizycznego. 
Fizjoterapeutka, terapeuta SPA w salonie Dotyk Natury Day Spa - mgr Elżebieta Aleksiejuk