Zabiegi wyszczuplające

Cellulit są to miejscowe zmiany w tkance podskórnej, w obrębie komórek tłuszczowych – zaburzenia przemiany materii, nagromadzenie się wody, substancji toksycznych oraz tłuszczu.

Komórki tłuszczowe mają okrągły kształt, więc każdy przyrost masy ciała powoduje, że pęcznieją i na powierzchni tworzą się charakterystyczne grudki, przypominające skórkę pomarańczy.

Cellulit pojawia się często po intensywnych kuracjach odchudzających – tkanka mięśniowa nie zapewnia odpowiedniej przyczepności tkance łącznej, która luźno otacza poszczególne włókna, nie jest w stanie wypełniać swoich funkcji, skóra staje się luźna, pojawiają się dołki i wypukłości.

Cellulit to poważny problem, – jeżeli nie podejmiesz walki – będzie tylko gorzej – sam nie zniknie. Sama zmiana diety nie jest wystarczająca. Należy zwiększyć ilość wypijanej wody, zwiększyć aktywność fizyczną, stosować preparaty ujędrniające oraz korzystać z profesjonalnych zabiegów w gabinecie kosmetycznym.

DO SKUTECZNEGO ZWALCZANIA CELLULITU I REDUKCJI PODSKÓRNEJ TKANKI TŁUSZCZOWEJ POLECAMY ZABIEGÓW DOPASOWANE DO KAŻDEGO RODZAJU CELLULITU I TŁUSZCZU.

Tak szeroki wybór zabiegów jest podyktowany różnymi rodzajami i miejscami cellulitu oraz tłuszczu. Właśnie dlatego słyniemy ze skuteczności. 

Aby dopasować najbardziej skuteczną i właściwą terapię redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej konieczna jest wizyta w salonie Dotyk Natury Day Spa. Zabieg po konsultacji może zostać wykonany natychmiast. 

Podczas każdej kuracji wyszczuplającej - antycellulitowej, dla wywołania pełnego efektu drenującego (oczyszczającego) należy wypijać minimum 2,5l wody dziennie. W innym przypadku efekty mogą być niezadowalające!

Masaż bańką chińską z wyszczuplającym masażem ręcznym

Efektem tego zabiegu jest wyraźna poprawa jakości skóry, znacznie zmniejszony, a w niektórych przypadkach zlikwidowany cellulit oraz zmniejszony obwód części ciała, które były poddane masażowi. Masaż bańką chińską wykonywany w Dotyk Natury Day Spa jest niezwykły. Opracowaliśmy własny, autorski zestaw najbardziej skutecznych technik wspomagających walkę z tkanką tluszczową i cellulitem. Wykorzystanie bańki chińskiej do walki z cellulitem jest przebojem wśród zabiegów kosmetycznych. Przynosi bardzo wyraźne efekty w krótkim czasie i do tego niewiele kosztuje. 

Mechanizmy działania są podobne, jak w przypadku masażu podciśnieniowego. Masaż ten polega na zasysaniu skóry i tkanki podskórnej do wnętrza bańki. W takcie masowania następuje pobudzenie krążenia krwi i limfy, mechaniczne rozbijanie zrazików tłuszczowych (widocznych w postaci tzw. „skórki pomarańczowej”) oraz miejscowe przekrwienie skóry. Efektem jest uwolnienie i usuwanie zalegających w tkankach toksyn i zbędnych produktów przemiany materii, poprawa elastyczności i jędrności skóry, a także wzmożone przyswajanie substancji aktywnych z zastosowanych podczas masażu kosmetyków. Efekt: drenaż, detoksykacja, redukcja cellulitu, widoczne zmniejszenie obwodów, ujędrnienie i wygładzenie skóry. Masaż może być wykonywany na całe ciało, jednak najczęściej obejmuje brzuch, uda, pośladki.

W ramach karnetu zabiegów przygotowalismy kilka niespodzianek, więcej na ten temat w recepcji salonu (tel. 505 496 266).

Działanie:
– zmniejszenie i wygładzenie cellulitu
– widoczna poprawa jędrności skóry
– pobudzenie spalanie tkanki tłuszczowej
– poprawa wyglądu sylwetki
– wyrównanie struktury tkanki podskórnej
– zmniejszenie rozstępów i wiotkości skóry
– dotlenienie i odżywienie skóry
– działanie drenujące i detoksykujące
– zwiększenie wchłaniania składników kosmetycznych

Wskazania:
– cellulit
– nadwaga, nadmiar tkanki tłuszczowej
– modelowanie sylwetki
– zrosty i zwłóknienia w obrębie tkanki podskórnej
– spowolniona przemiana materii
– skłonność do gromadzenia się wody i toksyn
– skóra wiotka, pozbawiona jędrności
– rozstępy

Przeciwwskazania do masażu BAŃKĄ CHIŃSKĄ: ciąża, menstruacja w pierwszych dniach, żylaki, rozszerzone naczynia krwionośne, skłonność do krwawień i wybroczyn, niewydolność krążenia, zaawansowane nadciśnienie tętnicze, stłuczenia i obrzęki, uszkodzenia i zmiany zapalne skóry w miejscu wykonywania zabiegu, stany gorączkowe, choroby zakaźne, ogólne osłabienie organizmu, choroby na tle nerwowym, nowotwory i stany po ich operacyjnym usunięciu, uczulenie na składniki używanych w zabiegu preparatów kosmetycznych

Zabieg trwa ok. 20 - 40 minut, powinien być wykonywany seriach (10-12 zabiegów), z odstępami między kolejnymi zabiegami nie rzadziej niż 3 dni. Profilaktycznie jednak przynajmniej 1 raz w tygodniu. Powstałe po terapii wybroczyny wchłaniają się zwykle w ciągu kilku dni i nie stanowią przeciwwskazania do wykonywania kolejnych zabiegów. 

Masaż bańką chińską z wyszczuplającym masażem ręcznym (brzuch, uda, pośladki i boczki): 60zł / 30min

Masaż bańką chińską z wyszczuplającym masażem ręcznym (całe ciało): 120zł / 60min

W karnetach znacznie taniej!!!


Liposukcja ultradźwiękowa 

Alternatywa liposukcji tradycyjnej

Liposukcja ultradźwiękowa (inaczej lipokawitacja) jest bezpieczną, bezbolesną i bezinwazyjną metodą usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej zgromadzonej w okolicach brzucha, ud, pośladków, bioder, czy ramion. Polega na wykorzystaniu dwóch rodzajów fali ultradźwiękowej o zróżnicowanej częstotliwości, których działanie kumuluje się w tkance tłuszczowej. Daje to efekt kawitacji – wewnętrznego masażu tkanek, rozbicia i upłynnienia zawartości komórek tłuszczowych, zwiększenia przepuszczalności błon komórkowych oraz przyspieszenie metabolizmu komórkowego. Uwolnione w ten sposób trójglicerydy, tłuszcze i ich pochodne są transportowane przez układ naczyniowy i limfatyczny do wątroby, gdzie ulegają przemianie materii, tak jak tłuszcze pozyskiwane z pożywienia. Zabieg ten powoduje także poprawę trofiki skóry, a co za tym idzie jej dotlenienie i ujędrnienie. Jest to zabieg niezwykle pomocny w przypadku, gdy stosowana dieta i ćwiczenia nie dają wystarczających rezultatów. Odpowiednio dobrana częstotliwość i moc zabiegów jest w stanie dać rezultaty porównywalne do liposukcji chirurgicznej. Należy jednak pamiętać, że lipokawitacja nie jest metodą leczenia nadwagi ogólnej, a jej efektywność jest większa, jeśli zabiegi są stosowane w połączeniu z masażem, odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną.

Częstotliwość zabiegów:

 • częstotliwość: 1 – 2 razy w tygodniu
 • seria zabiegowa: 6 – 10 zabiegów
 • zabieg podtrzymujący 1 raz w miesiącu

Zabieg można połączyć z: ręcznym masażem modelującym, drenażem limfatycznym lub najlepiej – dermomasażem próżniowym 

Efekty działania:

 • poprawienie ogólnej kondycji i jędrności skóry
 • wymodelowanie i wysmuklenie miejsc poddawanych zabiegowi
 • redukcja tkanki trudnej do usunięcia tkanki tłuszczowej
 • zmniejszenie cellulitu
 • usunięcie nadmiaru wody i toksyn z organizmu
 • nieinwazyjna alternatywa dla liposukcji chirurgicznej
 • brak efektu jo-jo

Przeciwwskazania: ciąża i karmienie piersią, menstruacja, choroby nowotworowe, uszkodzenia naskórka, choroby wirusowe i bakteryjne skóry, choroby wątroby, cukrzyca, niewydolność serca, nadciśnienie tętnicze, przepuklina, słaba krzepliwość krwi, nosicielstwo HIV, gorączka, osłabienie i wycieńczenie organizmu, osteoporoza, epilepsja, stwardnienie rozsiane, rozrusznik lub zastawka serca, obecność w okolicy zabiegowej ciał obcych metalicznych i implantów. 

Liposukcja ultradźwiękowa (wybrana partia ciała): 150zł  / 20min

Liposukcja ultradźwiękowa  (brzuch, uda i pośladki i boczki): 250zł / 60min

W karnetach znacznie taniej!!!

 


Fale radiowe

Lifting bez sklapela

Fale radiowe to jedna z najskuteczniejszej energii stosowanych do redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej. Stymulują proces jej spalania prowadząc do zmniejszenia obwodów części ciała poddanemu zabiegowi. RF oddziałuje zarówno na tkanki powierzchowne, jak i dociera do głębokich warstw skóry i komórek tłuszczowych (adipocytów), w których zawarte są trójglicerydy. RF wybiórczo ogrzewa komórki tłuszczowe, co prowadzi do zwiększenia ich metabolizmu i kurczenia. Pod wpływem temperatury dochodzi do ich rozpuszczenia i rozbicia, czyli tzw. Lipolizy. Rozbite tkanki zamienione w płynny tłuszcz (kwasy tłuszczowe) przemieszczają się do przestrzeni międzykomórkowej, gdzie są absorbowane przez układ limfatyczny i krwionośny i transportowane są do wątroby, tam trawione
i wydalane przez nerki i układ trawienny. Podczas zabiegu pobudzany jest układ limfatyczny i krwionośny. Zwiększa się metabolizm w tkankach. Ponadto RF oprócz usuwania nadmiaru tłuszczu pomaga wygładzać pojawiający się cellulit poprzez napinanie włókien kolagenu i elastyny, bez okaleczenia naczyń krwionośnych i limfatycznych oraz potęguje produkcję nowego kolagenu przez fibroblasty. RF działają odmładzająco, uelastyczniają i poprawiają napięcie skóry. Zabieg można wykonywać na: ramionach, brzuchu, wewnętrznej i zewnętrznej części ud, kolanach, torsie, otłuszczonych plecach.

Fale radiowe (wybrana partia ciała): 150zł / 20min

Fale radiowe (brzuch, uda i pośladki i boczki) - 250zł / 60min

W karnecie znacznie taniej!!!


Dermomasaż -  intensywny, wyszczuplająco - modelujący masaż podciśnieniowy

Dermomasaż, inaczej cellulogia lub masaż próżniowy, to połączenie masażu mechanicznego z podciśnieniem, z jednoczesnym zasysaniem fałdu skóry i rolowaniem ruchomymi rolkami. Metoda ta polega przede wszystkim na rozbijaniu tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie na zmniejszeniu cellulitu. Masaż ten w spektakularny sposób powoduje poprawę stanu skóry, zarówno tej z cellulitem, jak i luźnej, wiotkiej. Poprzez pobudzenie metabolizmu mamy do czynienia z szybszym spalaniem tkanki tłuszczowej, usuwaniem toksyn i drenażem. Redukcji ulegają także rozstępy. Skóra staje się wygładzona i ujędrniona, a efekty widać już po jednym zabiegu.

Masaż obejmuje zazwyczaj brzuch, uda i pośladki i trwa około 40 minut. Można go też wykonywać na całe ciało lub wyłącznie na wybrane partie. Wykonywany jest na oleju do masażu, za pomocą odpowiednio dobranej wielkością głowicy, podłączonej do urządzenia wytwarzającego podciśnienie. Sam zabieg cellulogii jest dość intensywny, ale nie bolesny. Siła i szybkość masażu dostosowywane są do budowy ciała, stanu i wrażliwości naczyń krwionośnych oraz indywidualnego progu bólu osoby masowanej. W zabiegu wykorzystywane są wspomagająco aktywne preparaty kosmetyczne, których działanie pod wpływem dermomasażu jest o wiele bardziej skuteczne.
W celu osiągnięcia najlepszych efektów zalecane jest stosowanie masażu podciśnieniowego w serii, a także łączenie go z wyszczuplającymi zabiegami kosmetycznymi.
Częstotliwość zabiegów zależy od stanu skóry i oczekiwań klienta. Kuracja obejmuje 6-20 zabiegów, z częstotliwością 2 razy w tygodniu. Po pełnej serii wskazane jest powtarzanie zabiegu raz w miesiącu, w celu podtrzymania i utrwalenia efektu.

Działanie:
– widoczna redukcja cellulitu
– znaczna poprawa jędrności skóry
– przyspieszone spalanie tkanki tłuszczowej, zmniejszenie obwodów
– poprawa wyglądu sylwetki
– wyrównanie struktury tkanki podskórnej
– redukcja rozstępów i wiotkości skóry
– dotlenienie i odżywienie skóry
– działanie drenujące i detoksykujące
– zwiększenie wchłaniania składników kosmetycznych

Wskazania:
– cellulit
– nadwaga, nadmiar tkanki tłuszczowej
– modelowanie sylwetki
– zrosty i zwłóknienia w obrębie tkanki podskórnej
– spowolniona przemiana materii
– skłonność do gromadzenia się wody i toksyn
– skóra wiotka, pozbawiona jędrności
– rozstępy

Przeciwwskazania: ciąża, menstruacja w pierwszych dniach, żylaki, rozszerzone naczynia krwionośne, skłonność do krwawień i wybroczyn, niewydolność krążenia, zaawansowane nadciśnienie tętnicze, stłuczenia i obrzęki, uszkodzenia i zmiany zapalne skóry w miejscu wykonywania zabiegu, stany gorączkowe, choroby zakaźne, ogólne osłabienie organizmu, choroby na tle nerwowym, nowotwory i stany po ich operacyjnym usunięciu, uczulenie na składniki używanych w zabiegu preparatów kosmetycznych

Dermomasaż (wybrana partia ciała): 60zł 

Dermomasaż (brzuch, uda, pośladki i boczki): 120zł

W karnecie znacznie taniej!!!


Body wrapping wyszczuplający i redukujący cellulit 

Przyjemny, rozgrzewający zabieg body wrappingu kofeinowego wykonany w serii wyszczupli i ujędrni Twoje ciało, a przede wszystkim znacznie zredukuje objawy cellulitu. Już po pierwszym zabiegu zauważysz, że skóra stała się gładsza i bardziej napięta.
Kofeina i ekstrakty roślinne zawarte w  masce stymulują skórę do spalania tkanki tłuszczowej, poprawy mikrokrążenia oraz detoksykacji! Do tego rozbijają złogi tłuszczowe oraz redukują cellulit!

W zabiegu wykorzystano technikę owijania ciała folią, co intensyfikuje działanie preparatów zapewniając widoczne zmniejszenie objawów cellulitu, przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej i poprawę jędrności skóry.

Aby osiągnąć widoczne efekty ważne jest powtarzanie zabiegów wyszczuplających przynajmniej dwa razy w tygodniu przez dwa - trzy miesiące. W zależności od stadium problemu, serie mogą mieć więcej zabiegów. Ważne jest, że aby uzyskać wyżej wspomniane efekty, potrzebna jest regularność stosowania zabiegów. Trudno oczekiwać wyszczuplenia po maksimum dwóch zabiegach.

Piorunujący efekt uzsykasz łącząc body wrapping z masażem bańką chińską!

Body wrapping na brzuch, nogi i pośladki: 140zł / 60 minut

W karnetach znacznie taniej!!!


Masaż lodem z wyszczuplającym masażem ręcznym i kremem wyszczuplającym z kompleksem antycellulite na kruche naczynka

Ujędrnia, oczyszcza, redukuje cellulit, wyszczupla, a nawet odmładza. 

Masaż ten ma właściwości ujędrniające i detoksykujące, odprowadza zalęgające produkty przemiany materii i działa antycellulitowo. Masaż lodem stosuje się w celu przyspieszenia tempa przemiany materii.  Miejsca o nadmiernej tkance tłuszczowej oraz miejsca objęte cellulitem są gorzej ukrwione. Przez to ich metabolizm jest spowolniony. Masaż lodem pobudza krążenie krwi i limfy tych miejsc. Masaż lodem wpływa znacznie na jędrność skóry. 

Przeciwwskazania: nietolerancja zimna, choroby serca i układu krążenia, nadciśnienie nieuregulowane, ropne zmiany skórne, niedoczynność tarczycy,

Masaż lodem na brzuch, uda i pośladki: 60zł / 30 minut


Masaż limfatyczny 

Masaż ten likwiduje obrzęki, uczucie „ciężkich nóg” i w znacznym stopniu wspomaga procesy odchudzania. Wykonywany jest na wybranych częściach ciała. Zdecydowanie poprawia owal oraz wpływa na zmniejszenie obwodów masowanych części ciała.

Przeciwdziała powstawaniu chorób wywołanych zastojem limfy oraz przyspiesza powrót do zdrowia po chorobach zakaźnych i nowotworowych.

O ile nie ma przeciwwskazań, zabieg można wykonywać codziennie. Liczba zabiegów jest dowolna, zależna od postępów w leczeniu.

Masaż limfatyczny (nogi lub ręce): 70zł / 40minut

Masaż limfatyczny (nogi lub ręce): 110zł / 60min

Masaż limfatyczny (całe ciało): 160zł / 90min 


Presoterapia nóg aparatem uciskowym

Zabieg ten doskonale wspomaga walkę ze zbędnymi kilogramami. Jest również szybką i skuteczną metodą pozbycia się obrzęków, będących wynikiem zastoju krwi i limfy. Usprawnia krążenie, likwiduje problem tzw.: "ciężkich nóg", a ponadto pozwala na skuteczną redukcję cellulitu. 

Doctor Life jest bezpiecznym, nieinwazyjnym urządzeniem wykorzystującym technologię masażu podciśnieniowego. Zabieg ma działanie oczyszczające i detoksykujące.

Wskazany przy chorobach krążenia, żylakach, zastojach limfatycznych i żylnych, obrzękach limfatycznych kończyn górnych i dolnych, cellulicie i otyłości. 
 
Presoterapia nóg aparatem uciskowym: 40zł/30minut

Aby odczuć działanie terapeutyczne masażu limfatycznego należy go przyjąć w serii przynajmniej pięciu lub dziesięciu zabiegów (dostępne są karnety w atrakcyjnych cenach).


Mezoterapia mikroigłowa na ciało

Zabieg modelującej terapii mikroigłowej to profesjonalny i skuteczny sposób na intensywne wyszczuplenie i ujędrnienie ciała. Dzięki mikrokanalikom transportujemy substancje aktywne w głąb skóry zwiększając ich efektywność oraz stymulując naturalne procesy metaboliczne prowdzace do widocznej poprawy rzeźby ciala.

Stanowi ona doskonałe uzupełnienie innych zabiegów wyszczuplających. Iniekcje z koktajlu zawierającego m.in. fosphatydylocholinę, kofeinę, L-karnitynę i wyciąg z karczochów, połączone z intensywnym masażem, ułatwiają usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej powodując jednocześnie ujędrnienie skóry. Zabieg jest wykonywany przy znieczuleniu miejscowym. 

Mezoterapia mikroigłowa na ciało:

 • brzuch + pośladki: 200zł / 30min
 • uda: 250zł / 30min
 • jednorazowo rolka do zabiegu 99zł

Cena jest uzależniona od ilości zużytego preparatu


Masaż peelingujący

Lekiem na zmęczoną, zmatowioną i zanieczyszczoną skórę jest od dawien dawna peeling.

Obecnie lączy się jednak przyjemne z pożytecznym. Masaże peelingujące w relaksacyjny sposób, warstwa po warstwie, usuwają nieatrakcyjny i obumarły naskórek.

Masaż peelingujący głęboko oczyszcza skórę i pobudza mikro-krążenie odbudowując jej strukturę. Sprawia, że skóra staje się jedwabiście gładka i  delikatna, a powierzchnia ciała nabiera pięknego i równomiernego kolorytu.

Peelingi mają bardzo korzystne działalnie na skórę właściwą, prowadzą do zwiększenia jej grubości o około 25%, bez wywołania stanu zapalnego. Peelingi są również skuteczne w usuwaniu przebarwień oraz blizn.

Masaż peelingujący na całe ciało: 130zł/60min


Infrasauna

Badania medyczne wykazały, że promieniowanie cieplne wnika w ciało aż 4cm w głąb i rozgrzewa organizm bez wykorzystywania powietrza jako jego nośnika. Dzięki tej możliwości ciało dużo mocniej poci się i traci o 250% więcej płynów niż w tradycyjnej saunie. 

System powoduje, że organizm wydala nie tylko wodę, jak to było dotychczas (wcześniej 97% to woda, teraz tylko 80%), ale także tłuszcz (20%), cholesterol, metale ciężkie, kwasy i związki toksyczne. Dzięki temu skóra staje się zdrowsza, wizualnie młodsza i piękniejsza, bardziej elastyczna i gładka. W czasie jednego 30-minutowego seansu organizm spala około 600 do 800 Kcal.

W Saunie IR poczujesz się jak na zalanej słońcem plaży. Podczerwień przyjemnie rozgrzewa ciało, poprawia wygląd skóry, wpływa na produkcję kolagenu i endorfin – hormonu szczęścia. 

CENNIK:

 • Seans 30 minutowy 1 osoby: 30 zł
 • Seans 30 minutowy 2 osób: 40zł                                              
 • Karnet 5 wejść: 125zł
 • Karnet 10 wejść: 200zł
 • Seans w saunie do innego zabiegu: 20zł!
 •  Do rytuałów kosmetycznych na ciało infrasauna gratis!!!

 

Zdjęcie: Designed by Freepik