Masaż twarzy to nie tylko zabieg, dzięki któremu możemy się zrelaksować. Systematycznie stosowany poprawia również jędrność i koloryt skóry oraz spłyca zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych. Można wykonywać go zarówno u specjalisty, jak i samodzielnie w domu. Stanowi on doskonałe uzupełnienie codziennej pielęgnacji skóry i pozwala cieszyć się młodym i zdrowym wyglądem twarzy przez długie lata.
Wraz z wiekiem w skórze zachodzą zmiany w strukturze kości, mięśni i tkance podskórnej, co wpływa na zmianę proporcji twarzy. I to właśnie zmiany w owalu twarzy świadczą o upływie czasu, a nie zmarszczki. Jest to tzw. zasada odwróconego trójkąta. U osób młodych podstawa trójkąta jest u góry, a wraz z upływem czasu przemieszcza się w dół. Zanikająca tkanka tłuszczowa oraz osłabione mięśnie twarzy są najbardziej odpowiedzialne za utratę owalu twarzy. Zapadają się policzki, pojawiają się zmarszczki, skóra traci rusztowanie, pojawia się utrata jędrności, skóra staje się cieńsza i wiotka. Na twarzy człowieka występuje około 50 mięśni, które z wiekiem osłabiają się co wpływa niekorzystnie na wygląd twarzy. Istnieją jednak techniki i odmiany masażu twarzy, dzięki czemu możemy dłużej cieszyć się młodym wyglądem.
• twarz ma ładniejszy koloryt, skóra się ujędrnia, zmniejszają się obwisłości, bruzdy, zmarszczki,
• bardziej zarysowany owal twarzy
• niwelują się obrzęki i opuchlizna pod oczami
• skóra staje się bardziej napięta
• usuwa napięcie mięśni twarzy
• stymuluje metabolizm komórkowy co przyczynia się do szybszej regeneracji skóry
• złuszcza warstwę rogową naskórka, ułatwiając oddychanie skórze, powoduje zaróżowienie skóry, pobudzenie krążenia, rozszerzenie naczyń krwionośnych
Masaże twarzy będą działały odprężająco, przez co zmniejszy się napięcie mięśni, a to pobudzi skórę do regeneracji i odnowy, natomiast rozszerzenie naczyń krwionośnych zapewni dotlenienie i odżywienie komórek oraz rozgrzanie tkanki mięśniowej, przez co mięśnie będą lepiej zaopatrywane w tlen i substancje odżywcze. Nastąpi także szybsze wydalanie produktów przemiany materii. W zależności od rodzaju zastosowanego masażu można obniżyć napięcie mięśniowe (masaż rozluźniająco - uspokajający) albo zwiększyć (masaż pobudzająco - stymulujący). Każdy masaż wzmocni nieużywane zbyt często mięśnie twarzy oraz dzięki poprawie ukrwienia, usunie zastoje limfatyczne i toksyny powstałe w procesach przemiany materii i ze względu na ekspozycję skóry twarzy na niekorzystne czynniki środowiskowe (np. zanieczyszczenia powietrza).
Masaże twarzy (ciała również) przywracają równowagę organizmu. Podczas masażu dochodzi do wydzielania endorfin (hormonów szczęścia), serotoniny. Dzięki tym hormonom poprawia się samopoczucie, przeciwdziała depresji. Po zabiegach odczuwa się wyciszenie. Delikatny masaż twarzy stymuluje RÓWNIEŻ mózg, pobudza procesy samoregulacji i samo leczenia, reguluje energetykę organizmu. Poprawia działanie układu immunologicznego, hormonalnego, nerwowego. Ta Takie odprężenie i relaks można uzyskać podczas masażu Heart of the Ocean Thalgo. Natomiast pełne pobudzenie skóry, ujędrnienie oraz lifting można uzyskać podczas masażu Derma Istm Thalgo oraz Kobido – japońskiego liftingującego masażu, który jest jednym z najstarszych masaży na świecie. Techniki manualne działające w tych masażach oddziałują na głębsze warstwy skóry, mięśni i powięzi. Dzięki różnorodności etapów takich jak: masaż tkanek głębokich, drenaż limfatyczny, elementy masażu relaksacyjnego które niwelują napięcie mięśniowe, liftingu i akupresurze skóra stanie się bardziej jędrna, owal twarzy bardziej regularny, a bruzdy i zmarszczki bardziej wygładzone. Warto przeprowadzać takie masaże na początku w serii intensywnej 2 razy w tygodniu, a następnie dla podtrzymania efektów 2 razy w miesiącu.