Odchudzanie "zimnym" laserem - LIPOLASER
Czym jest lipo laser i jak działa
Jest to tzw. zimny laser, urządzenie, które emituje światło o długości 650nm. Wiązka świetlna poprzez poszczególne warstwy skóry kieruje się do komórek tłuszczowych, w których pod jej wpływem dochodzi do reakcji chemicznej mającej na celu rozbicie triglicerydów na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol. Przekazywane są one do układu limfatycznego, a następnie wydalane z organizmu. Proces ten ułatwiony jest poprzez dodatkowe głowice umieszczone w okolicy węzłów chłonnych znajdujących się najbliżej obszaru poddawanego zabiegowi stymulujące układ limfatyczny. Światło lasera nie niszczy błon komórek tłuszczowych, a jedynie w wyraźny i kontrolowany sposób wpływa na ich objętość. Przypomina to proces wysuszania dojrzałych winogron, tak by stały się rodzynkami. Laser działa jedynie na komórki tłuszczowe, nie uszkadza okolicznych tkanek czy naczyń krwionośnych. Co równie istotne sposób generowania wiązki promieni laserowych zapobiega nadmiernemu rozluźnieniu skóry i nie stwarza zagrożenia powstania nierówności.
Dlaczego warto wybrać ten zabieg
Urządzenie działa na komórki tłuszczowe znajdujące się pod powierzchnią skóry. Redukcja ich jest procesem trudnym i niekoniecznie przynoszącym zadowalające efekty nawet przy pomocy diety lub ćwiczeń fizycznych, które zazwyczaj pozyskują energię z głębiej położonych komórek tłuszczowych. A zatem osoby regularnie ćwiczące, a mające problem z redukcją tłuszczyku płycej położonego mogą śmiało zdecydować się na ten zabieg. Ponadto zabieg wysmukla sylwetkę i przynosi efekt zregenerowanej, odmłodzonej skóry.
Jak wygląda zabieg i na jakie partie ciała można go stosować
Na wybraną partię ciała przykładane są cztery głowice emitujące wiązki laserowe i powodujące rozpad triglicerydów. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny, dający jedynie uczucie delikatnego ciepła. W zależności od wielkości obszaru poddawanego zabiegowi może trwać 10-40 minut. Do zabiegu kwalifikują się nie tylko miejsca powszechnie znane z odkładania się w nich tłuszczu, czyli uda, brzuch, pośladki czy boki, ale także ramiona, łydki i podbródek.
Jak często i ile zabiegów
Aby uzyskać pożądany efekt warto przyjąć zabiegi w serii, 2 razy w tygodniu. W trakcie kuracji należy zastosować lekkostrawną dietę, pić dużo płynów i wdrożyć wysiłek fizyczny, który może pogłębić pożądane efekty nawet o 150%, ale też eliminuje efekt jo-jo i przeciwdziała ewentualnym zatorom limfatycznym. Chociaż zabieg jest skuteczny sam w sobie, to osoby borykające się ze złożonym problemem cellulitu czy nadmiarem tkanki tłuszczowej mogą połączyć go z zabiegami drenującymi i ujędrniającymi.
Przeciwskazania
- ciąża i karmienie piersią,
- metalowe lub silikonowe implanty w bezpośredniej okolicy poddawanej zabiegowi,
- stosowanie leków lub ziół światłouczulających przynajmniej 2tyg. przed zabiegiem,
- rozrusznik serca,
- problemy dermatologiczne skóry.
- wrzody żołądka, wysokie ciśnienie, cukrzyca, otwarte rany
- rany i operacje - nie szybciej niż po upływie 3 miesięcy
Ze schorzeń warto wymienić chorobę nowotworową, cukrzycę za zgodą lekarza prowadzącego, epilepsję, problemy z krzepliwością krwi lub zakrzepice, alergie lub swędzenie niewiadomego pochodzenia. Leki, przy przyjmowaniu których warto zachować ostrożność, to retinoidy (6m-cy przed zabiegiem), preparaty z dużą dawką witaminy A, betakaroten (3 m-ce), antybiotyki (2 tyg.). Przynajmniej przez 2 tyg po zakończonej kuracji nie powinno się wystawiać obszaru poddanego zabiegowi bezpośrednio na działanie promieni słonecznych.
Fizjoterapeutka, terapeuta SPA w salonie Dotyk Natury Day Spa - mgr Elżebieta Aleksiejuk