Nieestetyczne białe pręgi na skórze są źródłem kompleksów i wstydu wielu osób. Jest to jeden z najczęściej powtarzanych tematów wśród ciężarnych kobiet i młodych mam – nic dziwnego, skoro w widoczny sposób zmieniają wygląd i strukturę skóry brzucha, ud, pośladków a nawet ramion. Rozstępy zauważone w odpowiednim momencie można usunąć całkowicie używając po prostu kremów. Gorzej gdy nie zauważymy powstawania rozstępów na czas.
Rozstępy to rodzaj blizn, które ułożone są w równoległe pasma na powierzchni skóry. Pojawiają się w miejscach największego naprężenia włókien skóry właściwej, czyli zbyt gwałtownego rozciągania skóry, poza granice jej elastyczności. Dochodzi wówczas do zerwania sieci włókien kolagenowych i elastylowych, które tworzą strukturę skóry.
Główną przyczyną powstawania rozstępów jest wzrost objętości tkanek znajdujących się pod skórą. Skóra rozciąga się i dochodzi do uszkodzenia jej struktury. Dużą rolę odgrywają predyspozycje genetyczne i podłoże hormonalne. Wzrost poziomu kortyzolu (hormonu stresu) negatywnie wpływa na jakość i wytrzymałość włókien kolagenowych.
Szczególnie szkodliwy jest stres, który odbija się na całym organizmie.
Przyjmowanie leków antyalergicznych. Takie leki wywołują zaburzenia syntezy kolagenu.
Niewłaściwa dieta, spowodowana niedoborem cynku i krzemu.
Brak regularnej aktywności fizycznej.
Wyróżnia się 2 fazy powstawania rozstępów:
I FAZA ZAPALNA - to moment, w którym skóra swędzi, szczypie i pęka. Widoczne zmiany są obrzęknięte, czerwone, sino czerwone. Ta faza może trwać do około pół roku.
II FAZA ZANIKOWA - w tej fazie rozstępy powoli bledną, aż staną się niemal białe. Na skórze wyczuwane są wgłębienia.
Rozstępy są urazami skóry, umiejscowione bardzo głęboko nawet do kilku milimetrów. Aby je zregenerować należy najpierw do nich dotrzeć. Potrzebny jest mocny zabieg stymulujący organizm do wytworzenia kolagenu i elastyny. Poprzez delikatne ale częste drażnienie mechaniczne skóry zwiększymy jej ukrwienie. W ten sposób dotrze do niej więcej składników odżywczych i dzięki temu poprawi się jakość i odporność włókien kolagenu i elastyny.
Dzięki podjęciu działań w przeciągu pierwszych miesięcy od pojawienia się rozstępów terapie mogą przynieść zadowalające efekty. Rozstępy mogą zniknąć.
W naszym salonie mamy stworzony "Pakiet na rozstępy".
Każdą rozpoczętą terapię poprzedza konsultacja z terapeutą, na której dokonujemy oceny rozwoju rozstępów, przedstawiamy i omawiamy zabiegi, które wykonamy w celu usunięcia defektu, wykluczymy przeciwwskazania do zabiegów, ustalimy też ile zabiegów będzie potrzeba na to aby uzyskać oczekiwany efekt.
W skład "PAKIETU NA ROZSTĘPY" wchodzą nasze najlepsze zabiegi skoncentrowane na tym problemie:
Oxy – mikro – mezoterapia OXYPINTM
Zmusza skórę do intensywnej regeneracji poprzez głębokie nakłuwanie igiełkami, które wtłaczają w skórę mezokompleks składników aktywnych. Zabieg jest dość bolesny ale też przynosi najlepsze efekty. Stosujemy go raz na 2 tygodnie, dlatego też przy głębszych rozstępach czas trwania kuracji może się wydłużyć ze względu na większą częstotliwość powtórzeń.
Fala akustyczna
Pod wpływem fal tkanka łączna ulega rozluźnieniu, poprawia się krążenie krwi, w wyniku czego następuje stymulacja produkcji kolagenu, a tkanka łączna staje się ponownie elastyczna.
Tecar terapia
Fala podgrzewa tkanki do wysokich temperatur co powoduje intensywną przebudowę włókien kolagenu. Efekt termiczny rozszerza naczynia krwionośne powodując lepsze ukrwienie, dotlenienie i odżywienie tkanek. Produkcja nowego kolagenu trwa jeszcze przez kilka miesięcy po terapii.
Kuracja może potrwać około 6 tygodni przy świeżych i płytkich rozstępach. Efekty mogą być widoczne jeszcze przed zakończeniem 1 pakietu. Sugerowane są wizyty 2 razy w tygodniu. Natomiast rozstępy będące o wiele starszej daty niż pół roku będą potrzebowały zwiększenia ilości zabiegów i wydłużenia czasu powtórzeń. Należy pamiętać, że jeśli rozstępy są bardzo głębokie to po zabiegach one nie znikną całkowicie, ale staną się płytsze i bledsze niż były. Przy starych rozstępach kuracja może potrwać nawet kilkanaście tygodni. Efektywność terapii zależy w dużym stopniu od zdolności regeneracji skóry.