Zapisz się do Newslettera:

ALE SCHUDŁAŚ - GRATULACJE!

Oddałabyś wiele, żeby usłyszeć te słowa? Zrób TO, a inni z pewnością dostrzegą Twoje starania. Od dziś do wakacji: zdrowo jedz i trenuj!

TRENUJ:

1. Najlepiej w słońcu i na wietrze - ciesz się wiosną, wyjdź z czterech ścian. Połącz ćwiczenia kardio z siłowymi, stosuj interwały (trening naprzemienny szybko - wolno).

2. Jeśli nie możesz wyjść z domu – nie rezygnuj z treningu. Wskocz na orbitrek lub rower stacjonarny – włącz dobry film i jedź. Nie posiadasz sprzętu? Nic nie szkodzi. Maszeruj w miejscu z wysokim unoszeniem kolan i 0,5l butelkami w dłoniach.

3. Znajdź towarzystwo do wspólnych ćwiczeń. Wspólny wysiłek daje większą satysfakcję, jest bardziej motywujący i trudniej z niego zrezygnować. A jeśli nie przepadasz za towarzystwem – spraw sobie psa. Właściciele psich przyjaciół prowadzą aktywniejszy tryb życia.

4. Używaj nóg. Jeśli do tej pory nawet na krótkich dystansach poruszałaś się samochodem – teraz jak najczęściej używaj nóg.

JEDZ ZDROWO:

1. Wypijaj min. 2l wody dziennie + zieloną herbatę i pokrzywę.

2. Zjadaj królewskie śniadanie do godziny od wstania z łóżka.

3. Nie przekraczaj 3 godzin przerwy między posiłkami.

4. Przekąski są od przekąszania a nie najadania się. Na II śniadanie i podwieczorek zjadaj około 200 kcal.

5. Zrezygnuj ze słodyczy i alkoholu i konserwantów.

6. Owoce jedz do godziny 16:00.

7. Przestań się nagradzać jedzeniem. Jest wiele lepszych sposobów, np.: aromatyczna kąpiel, zdrowa kolacja przy świecach, długi spacer, spotkanie z przyjaciółką.

 

 

 

Dietetyk, trener fitness, współzałożycielka Dotyk Natury Day Spa mgr Marlena Zagórnik