Zapisz się do Newslettera:

SKÓRA to ODBICIE STANU ORGANIZMU CZŁOWIEKA

Skóra to największy, najcięższy i jeden z najważniejszych organów w ciele człowieka. Pośredniczy między środowiskiem zewnętrznym a wnętrzem organizmu, pełniąc przy tym wiele ważnych funkcji. Jest to „lustro”, które odzwierciedla kondycję naszego organizmu, w tym alergie lub nietolerancje pokarmowe, zatrucia, czy zaburzenia w pracy narządów wewnętrznych. 

Poza najważniejszą funkcją skóry – zabezpieczającą nasz organizm przed szkodliwym wpływem środowiska zewnętrznego, poza jelitami, nerkami i wątrobą skóra pełni ogromną rolę w odtruwaniu organizmu.

Osoby, które mają problem z trawieniem nie potrafią również utylizować toksyn, które w konsekwencji zostają wydalane przez skórę w postaci wyprysków, wysypek lub zaskórników.

ZAPOBIEGAJ ZAMIAST LECZYĆ

  1. Pomagaj organizmowi usuwać toksyny. Korzystaj z dobrodziejstw sauny (najlepiej tej na podczerwień – jest delikatniejsza od tradycyjnej, więc nie powoduje pękania naczynek), pij zioła (np. napar z pokrzywy, czystka), pij też min.2 l wody dziennie (wspomaga filtrację, co za tym idzie usuwanie toksyn z organizmu, „woda to najskuteczniejszy i najtańszy kosmetyk nawilżający świata”).
  2. Dbaj o florę bakteryjną przewodu pokarmowego pamiętając o codziennym dostarczaniu żywych kultur bakterii probiotycznych (kefiry, maślanki, jogurty, kiszone: ogórki i kapusta, kwas chlebowy, zakwas z buraków)
  3. Pomyśl o wątrobie – zredukuj do minimum spożywanie alkoholu, łuszczy pochodzenia zwierzęcego, czy potraw smażonych, szkodzą również papierosy.
  4. Pamiętaj o witaminach i minerałach najważniejsze dla dobrego stanu Twojej skóry są witaminy A, E i C, witaminy z grupy B oraz cynk, wapń, żelazo, jod, selen i krzem.
  5. Pij zieloną herbatę, wysypiaj się i relaksuj się. 

 

 

Specjalista ds. odchudzania i zdrowego odżywiania,trener fitness,

dyplomowana kosmetyczka, szkoleniowiec

właścicielka Dotyk Natury Day Spa Marlena Zagórnik