Zapisz się do Newslettera:

Zabiegi kosmetyczne w ciąży i podczas laktacji

Jesteś w ciąży lub karmisz piersią i zastanawiasz się czy możesz korzystać z jakichkolwiek zabiegów w salonie kosmetycznym? Oczywiście, że możesz! Hormony w ciąży i po urodzeniu maleństwa szaleją, cera zaczyna się zmieniać u jednej nagle będzie cała w krostkach u innej poprawi się i nie będzie śladu po niedoskonałościach. Często w tym wyjątkowym czasie u kobiet pojawia się ostuda (nadmierne nagromadzenie melaniny w skórze co prowadzi do powstawania przebarwień na skórze w skutek promieniowania słonecznego). Jeśli jesteś w ciąży lub niedawno urodziłaś koniecznie stosuj kremy z filtrem minimum SPF30.

ZABIEGI KOSMETYCZNE Z KTÓRYCH MOŻESZ KORZYSTAĆ BĘDĄC W CIĄŻY LUB KARMIĄC MALUSZKA

➢ manicure klasyczny, manicure japoński, pedicure

➢ zabieg SPA na dłonie i stopy, parafina na dłonie i stopy

➢ henna i regulacja brwi, henna rzęs

➢ depilacja woskiem

➢ oxybrazja (peeling wodno – tlenowy)

➢ oczyszczanie wodno – wodorowe HydroWell (w ciąży tylko wodne, bez wodoru) - dokładne nawilżenie, oczyszczenie i rozświetlenie skóry. Dochodzi do wychwytywania wolnych rodników co zmniejsza procesy starzenia. 

➢ zabieg na twarz w masce LED (w leczeniu trądziku, przebarwień, przy odmładzaniu skory twarzy)

➢ nawilżanie skóry twarzy i relaks: zabieg SPA na twarz, Beauty Hydration Ritual Thalgo, Absolut Hydration Ritual Thalgo

➢ masaże twarzy o działaniu relaksującym, nawilżającym i przeciwzmarszczkowym: masaż relaksacyjny twarzy, masaż twarzy, szyi, dekoltu i ramion „Hart Of The Ocean” Thalgo, masaż twarzy i szyi „Derma Stim” Thalgo

➢ masaże i delikatne peelingi ciała, stóp i dłoni (relaksacyjne, lecznicze, limfatyczne)

ZABIEGI KOSMETYCZNE Z KTÓRYCH MOŻESZ KORZYSTAĆ PODCZAS LAKTACJI (NIEWSKAZANE  W CIĄŻY)

➢ mikrodermabrazja diamentowa

➢ peeling kawitacyjny

➢ peeling migdałowy (po 6 miesiącu od porodu)

➢ seanse w saunie na podczerwień – po połogu

➢ zabiegi antycellulitowe, modelujące sylwetkę (masaż bańką chińską, masaż limfatyczny, seanse w kombinezonie na podczerwień, dermomasaż (cellulogia podciśnieniowa), drenaż limfatyczny Lymphastim Topline,  kiedy dziecko ma już ponad 6 miesięcy, a pokarm mamy nie jest tym jedynym w diecie dziecka dozwolone są również: TR Beauty Elite oraz X – Wave fala akustyczna.

ZABIEGI NIEWSKAZANE PODCZAS CIĄŻY I LAKTACJI:

➢ zabiegi przy użyciu prądu, laserów i ultradźwięków ➢ eksfoliacja bazująca na wysoce stężonych kwasach AHA, BHA, PHA i jednocześnie kwaśnym pH

➢ zabiegi przy użyciu fali radiowej

➢ zabiegi głęboko rozgrzewające, np.: masaż gorącymi  kamieniami, body wrapping

➢ zabiegi z użyciem mikronizowanych alg, guam

WYJĄTKOWY STAN – WYJĄTKOWA PIELĘGNACJA

Ciąża i karmienie piersią to bardzo wyjątkowy czas, również dla organizmu mamy – w tym szczególnym okresie dbaj o siebie z jeszcze większą pieczołowitością. Teraz już nie tylko dla siebie ale i dla maleństwa dbaj o swoje samopoczucie, o skórę oraz sylwetkę pamiętając: Jedz dla dwojga – a nie za dwojga! Wystarczy, że w II trymestrze zwiększysz kaloryczność o około 360 kcal, a w III trymestrze o 475 kcal), dbaj o urozmaiconą dietę bogatą w witaminy i minerały Wypijaj min. 2,5 l wody dziennie Uprawiaj umiarkowaną aktywnością fizyczną (spacery, pływanie i inne ulubione formy ruchu przynajmniej 3 razy w tygodniu 30 – 60min) Chroń partie narażone na rozciąganie i potencjalne defekty estetyczne stosując odpowiednie i bezpieczne w Twoim stanie kosmetyki o działaniu zmiękczającym naskórek i uelastyczniające skórę - aby zabezpieczyć ją przed pojawieniem się rozstępów. Sięgaj po kosmetyki, które w swoim składzie mają substancje o działaniu emoliencyjnym, natłuszczające i nawilżające.

BEZPIECZNE SKŁADNIKI AKTYWNE PODCZAS CIĄŻY I LAKTACJI

Gliceryna i kwas hialuronowy (nawilżają skórę), olej z wiesiołka, olej z ogórecznika (bogate w NNKT - natłuszczają nasz naskórek i chronią skórę przed odwodnieniem), ceramidy  (substancje tłuszczowe - cegiełki na naszej skórze chroniące przed wysuszaniem skóry i zwiększające jej podatność na rozciąganie), wit c (zbawienna na naczynka w ciąży i dobrze sprawdza się w pielęgnacji skóry, która zmaga się z trądzikiem), masło shea. 

NIE WSZYSTKO JEST BEZPIECZNE

Unikaj kwasu salicylowego, jak również kwasów owocowe w wysokich stężeniach, retinolu i jego pochodnych ( w kremach) i retinoidów (leki przeciwtrądzikowe), olejków eterycznych, ogranicz parabeny.

PAMIĘTAJ!

Lepiej zapobiegać niż leczyć! Dbaj odpowiednio o swoje ciało i cerę, bądź w stałym kontakcie ze swoim kosmetologiem ponieważ właściwa pielęgnacja oraz obserwowanie skóry pod kątem zachodzących zmian i ew. planu naprawczego często pozwalają uniknąć wielu „urodowych komplikacji”.

Zdjecie: Designed by freepik